Пошук
  • Вінниця Корупційна

Вінницькі депутати виділили додаткові п’ять мільйонів на реконструкцію Київського мосту


Вартість реконструкції Київського мосту у Вінниці за останні п’ять років перевищила 112 мільйонів. Зокрема, останні п’ять мільйонів гривень на роботи на мосту заклали в бюджет громади на цей рік.

Ці гроші використають на оплату тендеру, який провели минулого року. Йдеться про тендер на виконання додаткових робіт. Всього на захист споруд мосту депутати передбачили 13,6 мільйона гривень.
За інформацією видання deputaty.in.ua, під час укладання останньої угоди стосовно реконструкції Київського мосту, було порушено закон.

Перший тендер на роботи з реконструкції Київського мосту Вінницька міська рада провела у 2016 році. Тоді вартість закупівлі становила 67 мільйонів гривень. Переможцем тендеру стало підприємство «МСУ-2», адже компанія запропонувала найнижчу ціну виконання робіт — 56,5 мільйонів.

Однак до цього договору Вінницька міська рада уклала ще дев’ять додаткових угод протягом двох років. Відповідно, міська рада збільшила фінансування робіт з реконструкції Київського мосту на 11 мільйонів гривень. Тоді правоохоронці розпочали розслідування, адже запідозрила підрядника у виведенні коштів через фірми-прокладки, проте чим закінчилося розслідування — наразі невідомо.


Ще 26,7 мільйона на реконструкцію цього ж мосту виділили у 2018 році, однак в угоді, яку розмістили на сайті публічних закупівель «Prozorro», не розмістили документів із переліком додаткових робіт.

Додаткові гроші на реконструкцію мосту вирішили виділити й у 2020 році. Йдеться про додаткові 13,6 мільйона гривень, завдяки яким вартість реконструкції перевищила суму, яка була передбачена на реалізацію проекту.

Виділені 13,6 мільйона гривень мали використати на такі роботи:

- облаштування 958 м² поліуретанового покриття тротуарів;

- захист 9800 м² відремонтованих та підсилених залізобетонних конструкцій;

- облаштування 53 м сходів;

- впорядкування 800 м перильної та бар’єрної огорожі;

- встановлення 10 штук зовнішнього освітлення та конусів споруди.

Тоді торги проводили тричі — у лютому, березні та квітні 2020 року. Однак перші два рази торги не відбулися, адже в них ніхто не виявив бажання взяти участь. Під час третіх торгів змагалися двоє учасників, однак обидві пропозиції відхилили. Попри це, у травні угоду все ж підписали — із ДП «Граніт Україна», пропозицію якого раніше відхилили. Ця компанія — дочірнє підприємство ТОВ «Енергопроміпмекс», яке зареєстроване у Черкаській області.

Керує компанією Олександр Георгійович Крапивко, який торік брав участь у місцевих виборах та намагався стати депутатом Української міської та Обухівської районної рад від партії «Перемога Пальчевського».

Попри те, що угоду уклали, експерти впевнені, що Департамент капітального будівництва Вінницької міської ради не мав застосовувати переговорну процедуру для укладення договору:

«Тут є порушення застосування переговорної процедури. Згідно з роз'ясненням на сайті «Радника у сфері публічних закупівель» та Мінекономіки, замовник може застосовувати переговорну процедуру закупівлі відповідно до статті 40 нової редакції Закону, якщо двічі скасує процедури відкритих торгів, у тому числі частково (за лотом), які проведено згідно з новою редакцією Закону після введення його в дію, через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій. А у цьому випадку усі попередні оголошення та процедури відкритих торгів проходили під час дії старої редакції закону», — зазначив експерт Володимир Плахотнюк.


Схоже, що Київський міст стає джерелом постійних схем та додаткових надходжень у кишені чиновників, а фігурками котиків та гусочок прекрасно вдається відволікати увагу від наявних проблем.

53 перегляд