Пошук
  • Вінниця Корупційна

Спочатку дороге молоко, тепер — м’ясо: хто заробляє на вінницьких дитсадках

У Вінниці працює 54 заклади дошкільної освіти, які знаходяться у комунальній власності. Харчування у дитячих садочках — прекрасна можливість дати підзаробити одним підприємцям та обмежити інших.

За даними «Прозорро», основними постачальниками м’яса у заклади є ТОВ «Вінпродтрейд» та ФОП Калина Вікторія Степанівна. Вони стали переможцями 100% усіх тендерів на закупівлю м’яса в дитячі садки Вінниці (два дитсадка закупили м’ясо по додатковій угоді в інших ФОП), які відбулись в січні цього року. Тільки за цей місяць вони уклали договорів на поставку м’яса яловичини, свинини та курятини для дитячих садків Вінниці на суму майже понад 13 мільйонів гривень. Крім того, що «Вінпродтрейд» та ФОП Віторія Калина не конкурують між собою, вони ще й виставляють однакову ціну. Наприклад, кілограм яловичини станом на початок 2021 рік вони продають за 168,84 гривні, однакова ціна у двох підприємств і на курятину та свинину — 116,28 гривень та 149,76 гривень за кілограм.


Як пише видання deputaty.in.ua, переможці не конкурують між собою, бо мають давні зв'язки. А єдиний спільний конкурент у них ФОП Біла Наталія Вікторівна, яка не уклала жодної угоди за результатами тендерів у різних закладах освіти. Окрім цього вона не брала участі у допорогових закупівлях, де були ФОП Вікторії Калини та ТОВ «Вінпродтрейд». Що вже натякає на домовленості між компаніями.


Схоже, що у вінницькі садочки свідомо вирішили купувати дорожче м’ясо. Адже за даними «Прозорро» , в Хмельницькому у садочки м’ясо закуповували за такими цінами: кілограм яловичини — 141 грн., свинини — 123 грн, курячого філе - 108,5 грн.

Те, що переможці тендерів пов’язані між собою, вказують декілька фактів. По-перше, на сайті пошуку роботи Rabota.ua збереглась кешована сторінка, на якій можна побачити, що ТОВ «Вінпродтрейд» минулого місяця шукали юриста. Контактною особою позначена Калина Вікторія. Її дані повністю збігаються з даними ФОП «Калина В.С». По-друге, саме Вікторія Калина вказана як представник компанії «Вінпродтрейд» на бізнес-платформі Flagma.


Схоже, компанія «Вінпродтрейд» перейшла із постачання молока у всі заклади освіти на м’ясо. Адже ще у 2017 році компанія стало героєм розслідування активістів ГО «Філософія серця» про «молочні мільйони» на рахунок вінницької освіти. Тоді «Вінпродтрейд» були щасливчиками у допорогових закупівлях. Помітно, що за роки їм вдалося створити лояльний ФОП через який не так помітно можна відмивати кошти, а влада їм у цьому тільки допомагає. Відкритим залишається питання щодо того, чому, незважаючи на завищені ціни та відсутність прямих зв’язків з «потрібними» людьми, ТОВ «Вінпродтрейд» має таку монополію у місті.


873 перегляд