Пошук
  • Вінниця Корупційна

У Вінниці вже три роки забудовують озеро на Старому місті. Міська рада не реагує

Вінничанам зазвичай байдуже на рішення Верховного суду, якщо місцева влада дозволила забудовувати озеро.

Кримінальне провадження по забудові староміського озера відкрите прокуратурою ще у 2017 році. Тоді було виявлено, що документи, за якими приватизували озера на Старому місті – підроблені, а Лука-Мелешківська сільська рада, яка видала рішення щодо приватизації озер під ведення сільського господарства, перевищила свої повноваження.


Прокуратура Вінницької області подала до суду на власників земельних ділянок з вимогою визнати державні акти не дійсними та повернути землю у комунальну власність громади ВінниціПід час судових засідань жодна з сторін не заперечувала, що спірні земельні ділянки територіально відносилися і відносяться до меж м. Вінниця, Тому розпоряджатись землею згідно законодавства могла тільки Вінницька міська рада, яка жодного рішення з цього приводу не приймала та документів, що посвідчують право власності на спірні земельні ділянки не видавала.

В першій інстанції справу розглядала суддя Інна Борисюк, яка, згідно даних журналістів видання Депутати.in.ua , проживає у приватному будинку неподалік із загородженою притокою Південного Бугу. Відповідно, у самої судді теж приватизована ділянка з порушенням Водного кодексу. Попри потенційний конфлікт інтересів, суддя прийняла рішення на користь забудовниці.

Байдуже на порушення Водного кодексу було і суддям Апеляційного суду, які аргументували своє рішення тим, що озеро було приватизоване давно, тому термін позовної давності пройшов.

Адекватне рішення прийняв лише Верховний суд, пояснивши, що землі Водного фонду не мають терміну позовної давності і не можуть бути приватизовані взагалі. 13 травня під час розгляду справи в суді було вказано і те, що водні водні об’єкти є виключно власністю народу України.


Незважаючи на рішення Верховного суду, забудова досі ведеться. Вінничанин Олександр, який живе на Старому місті, звернувся до журналістів видання «20 хвилин» і розповів, що про огороджене парканом озеро він знає давно. Чоловік навіть звертався на урядову лінію, а також в міськраду.


– Наш департамент дав мені відповідь, що дозволу на будівництво у немає. Зранку проходив там, бачу будівництво йде «повним ходом». Я зайшов на територію, пофотографував. На мене накинулись робітники і я викликав поліцію. Два чи три дні тому приїжджала бурильна машина, яка робила на територію свердловину. Муніципальна поліція сказала, що без наказу з міської ради не може на це реагувати. Поліція, яку я викликав, теж в'яло реагує, взяли у мене пояснення і поїхали, – розповідає вінничанин.

Тобто, знаючи, що у місті відбувається грубе порушення закону, на нього просто не реагують. Схоже міська рада діє по принципу «нічого не бачив – злочину немає». Не дивно, адже в цьому районі багато ділянок отримали вінницькі судді. Цікаво далі спостерігати, як розвиватиметься дана ситуація і має хоч якесь значення рішення Верховного суду для вінницьких чиновників.


6859 перегляд