Пошук
  • Вінниця Корупційна

"Вінницяоблводоканалу" знову виділили три мільйони

«Вінницяоблводоканал» – підприємство, якому всі скидаються чим можуть: то міська рада виділить декілька мільйонів, щоб перекрити борги перед «Вінницяобленерго», то обласна рада підкине декілька мільйонів на поповнення статутного фонду.
Як повідомляє видання vlasno.info нещодавно депутатська комісія з питань бюджету, фінансів та обласних програм вирішила надати три мільйони гривень «Вінницяоблводоканалу» для поповнення статутного капіталу. Голова бюджетної комісії Геннадій Мазур пояснив, що гроші необхідні для погашення боргу перед «Вінницяобленерго».

– Зараз йдуть не повні розрахунки за спожиту воду, через ситуацію з коронавірусом. Є вже затверджений економічно обгрунтований тариф. Якби не пандемія, то «Вінницяоблводоканал»забезпечував би беззбиткову діяльність, – сказав Геннадій Мазур.

Борги «Вінницяоблводоканалу» почали накопичуватись з 2012 року. Лише перед «Вінницяобленерго»борг в кінці минулого року складав понад 50 мільйонів гривень. Тоді енергетики відключали підприємству світло за борги і Вінниця на кілька днів залишилась без води.  

Взагалі «Вінницяоблводоканал» збирає гроші не лише з обласного бюджету, але і з міського. Так, улистопаді Вінницька міська рада виділила майже 8 млн. гривень на погашення боргів «Вінницяоблводоканалу». Хоча підприємство не є на балансі міста. Вчинок Сергія Моргунова багато вінничан розцінили, як героїчний, хоча насправді досі незрозуміло, як різні комунальні підприємства накопичують борги і продовжують збирати дань з міського та обласного бюджету. Лише нещодавно ВМР замовила аудит підприємства. На фінансування виконання аудиту передбачено 2,4 мільйона гривень. Кошти виділені з міського бюджету та бюджету області – 50 на 50. Хоча у багатьох ЗМІ говорилося лише про міську раду і не згадувалося про обласну.

Підприємству скидають кошти з міського та обласного бюджету, а воно оголошує тендери на рекламу на телеканалі «ВІТА» та замовляє аналітичні послуги у торгово-промисловій палаті. Цікаво, що на рахунок цього скажуть аудитори, які до кінця поточного року мають оприлюднити висновки щодо роботи даного комунального підприємства? Поки міська та обласна рада продовжуватимуть годувати своїх людей у керівництві «Водоканалу», вінничани насолоджуватимуться якісною та чистою водою з-під кранів.

5430 перегляд