Пошук
  • Вінниця Корупційна

Комунальна недооцінка на 100 мільйонів гривень — чиновницька афера року?!

Продаж земельної ділянки Вінницького м’ясокомбінату площею 12,62 гектари за ціною 25 квартир на Поділлі — наймасштабніша та найзухваліша оборудка з комунальною власністю 2019 року. Втрати громади міста складають, по найоптимістичнішим оцінкам, 100 мільйонів гривень.


Вінницький м’ясокомбінат — підприємство-гордість Вінниччини, засноване в 1930 році. В найкращі для себе роки комбінат виготовляв та успішно продавав більше 50 видів продукції. Але на початку 2000-х керівництво компанії не змогло справитися з ринковими умовами існування та почало скорочувати виробництво. До 2010 року економічна діяльність Вінницького м’ясокомбіната фактично була зупинена.


А вже 2015 року в результаті продажу акцій підприємство купують бізнес-структури олігарха Олега Бахматюка. З того часу почалися розмови, що підприємство буде повністю ліквідовано, а сама купівля комбінату — перший етап до приватизації великої земельної ділянки під ним.

Хто визначає фактичну ціну, за якою буде продана комунальна власність міста? Компанія, що проводить експертну грошову оцінку та готує звіт про неї для виконкому Вінницької міської ради. Тобто, незалежна компанія готує експертну оцінку, а чиновники з виконкому її погоджують. У випадку з ділянкою колишнього Вінницького м’ясокомбінату звіт про проведення експертну грошової оцінки підготувало ТОВ “Вінекс” (ЄДРПОУ 35373895) — одне з найбільш часто згадуваних експертів Вінницької міської ради.


ТОВ “Вінекс” оцінило ділянку несільськогосподарського призначення площею 12,62 га по вулиці Батозькій, 1-В в майже 49 мільйонів гривень без ПДВ. Разом з ПДВ вартість склала 58,7 мільйони гривень. Тобто 1 сотку землі комерційного призначення ТОВ “Вінекс” оцінило для виконкому Вінницької міської ради в 46 500 гривень або близько 1900 доларів за курсом продажу. Чи дійсно в ТОВ “Вінекс” працюють експерти? Навіть при оглядовій оцінці на сайтах продажу нерухомості зрозуміло, що 1 сотка землі комерційного призначення на Замості рідко пропонується менше, ніж за 5 000 доларів, а часто ціна доходить до 8 000 за сотку.


Рішенням №2489 від 03.10.2019 року виконком Вінницької міської ради погоджує звіт ТОВ “Вінекс”, затверджує вартість ділянки та передає проект на голосування Вінницької міської ради.

Вінницька громада знову втрачає близько 100 мільйонів гривень через неправильну оцінку земель комерційного призначення. На цьому можна було б зупинитися. Але…


В переліку договорів оренди комунального майна є запис, що ТОВ “Вінекс” заключило договір оренди терміном з 24.04.2018 до 26.03.2021 на оренду комунального приміщення за адресою проспект Юності, 61 площею 147 кв.м. Орендна ставка — 12 700 гривень на місяць. А вже у 2019 Вінницька міська рада продає ТОВ “Вінекс” це саме приміщення за...1 069 239 гривень. Тобто, за 1 кв.м комерційної нерухомості на проспекті Юності ТОВ “Вінекс” заплатило громаді міста...7 273 гривні. При середній ціні на нерухомість такого класу від 20 000 гривень за метр.


Як називається схема, коли “незалежна компанія” значно занижує оцінку величезної земельної ділянки, а в обмін отримує значно занижену вартість власного офісу? При чому і офіс, і земельна ділянка належали громаді міста! Давайте скажемо прямо — приховане хабарництво у особливо великих розмірах. Вінничан знову шиють у дурні, розраховуюючись в корупційних схемах комунальною власністю.


Поки Вінницю та вінничан “годують” розповідями про рейтинги, команда Сергія Моргунова влаштувала один з найбільших дерибанів комунальної власності в історії міста. Тільки офіційно в бюджеті Вінницької міської ОТГ на 2020 рік заплановано продати комунальної власності на 20 мільйонів гривень, а комунальної землі — на 70 мільйонів. З такими схемами оцінки, це значить, що громада Вінниці “заплановано втратить” від 200 до 400 мільйонів гривень “по кишеням чиновників”.

11436 перегляд