Пошук
  • Вінниця Корупційна

Ветеранам АТО — обіцянки. Собі — Мерседес?!

Як Андрій Грачов — начальник відділу допомоги АТО Вінницької ОДА — перетворив проблеми ветеранів на власний бізнес, а себе на успішного бізнесмена і фаворита місцевої політичної еліти та чому дружина чиновника бере кредит на квартиру, щоб її продати та подарувати чоловіку “в декларацію” сотні тисяч “якби легалізованих” гривень?!

Після публікації новини про те, що Верховний суд України визнав Вінницьку міську раду винною у наданні неправдивої інформації ветерану АТО на його запит про земельні ділянки, ми отримали відразу півтора десятка повідомлень про людину, яку місцеві ветерани АТО називають “рішалою Моргунова” у Вінницькій міській раді та Вінницькій ОДА. Мова йде про Андрія Грачова — начальника відділу у справах ветеранів війни та учасників бойових дій департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації.


Андрій Грачов став відомим на всю країну після того, як задекларував у своїй декларації 18 000 000 гривень готівкових коштів при річній зарплаті 67 000 гривень, а коли про цей випадок стало відомо журналістам, почав виправдовуватися, що все життя працював на керівних посадах, тому міг теоретично заробити ці гроші.Журналісти видання Депо.юа дізналися, що Андрій Грачов дійсно має медичну освіту, але, схоже на те, що теж більше теоретичну. Робоча кар’єра “видатного військового лікаря” Грачова Андрія Сергійовича не дуже багата лікарською практикою: 2004-2006 — керівник всеукраїнського профсоюзу студентів-медиків “Здоров’я України”, 2006-2010 — помічник регіонального представника благодійного фонду “Серце до серця”, 2011-2013 — посада керівника новоствореного підприємства ТОВ МК “Тут все” (ЄДРПОУ 37424265), що належить…Сергію Грачову, який приходиться рідним батьком Андрія Грачова.


Що далі?


Служба військовим лікарем в лавах Збройних сил України з січня по грудень 2015 року. Ряд відео, записаних під час служби. Особливо популярним став ролик, де солдат Андрій Грачов в гопніково-нахабному стилі та сигаретою в зубах “тикає” головнокомандувачу України. Стиль глядачі оцінили — автор тимчасово відчув себе ютуб-зіркою.


В 2015 році Андрій Грачов приймає рішення стати депутатом Вінницької міської ради. Ветеран АТО програє вибори як кандидат від політичної партії “Вінницька європейська стратегія”.


Після поразки на виборах Вінницька ОДА призначила “легендарного ютубера” начальником відділу допомоги АТО. Та скандали з цього призначення лише почалися. Спочатку вже відомі всій країні 18 000 000 гривень в декларації. Навіщо було чиновнику-новачку декларувати таку суму. За версією юристів, це могла бути спроба легалізувати кошти, зароблені підприємством батька без сплати відповідних податків. Пізніше Грачов назвав внесення суми в декларацію технічною помилкою, що це випралена до цього часу.


До отримання посади Грачовим, родина чиновника проживала доволі скромно. Меблевий бізнес батька занепадав. За інформацією виданя “Власно.Інфо”, у 2012 році Вінницький окружний адміністративний суд виносив вирок стягнути з підприємства 5000 та 6800 гривень, Господарський суд Вінницької області у 2014 році вирішив на користь одного із банків стягнути з ТОВ «МК тут все» 48634,23 гривень заборгованості по кредиту; 14187,10 гривень заборгованості по відсотках за користування кредитом; 3009,30 гривень пені за несвоєчасне виконання зобов'язань за договором; 3783,58 гривень заборгованості по комісії за користування кредитом; 1827,00 гривень судового збору. На майно компанії було накладено арешт.


Дружина атовця Олена Бессараба, отримуючи річну заробітну плату близько 70 000 гривень, отримала іпотечний кредит в 65 000 доларів. Не діставала зірок з неба і сестра ютубера-любителя Анна — молодший інспектор-кінолог кінологічного центру Головного управління нацполіції у Вінницькій області.


Що ж сталося після призначення Андрія Грачова начальником відділу допомоги ветеранам АТО?

Андрій Сергійович першочергово отримав усі належні йому виплати від держави, області та міста. На всі процедури та рішення по виплатам, що у звичайних ветеранів АТО можуть займати місяці та навіть роки, Грачов витратив мінімум:


— 10 000 гривень — місцевий бюджет за поранення, — 25 000 гривень — обласний бюджет за поранення,

— 3 000 гривень — Стрижавська селищна рада виплачує допомогу учаснику АТО,

— 206 000 гривень — виплата Міністерства оборони України,

— 8 500 гривень — Верховна Рада України виплачує за поранення Грачов, як належить по закону, оформлює собі пенсію.


Жовтень 2016 рік — дружина чиновника вказує про купівлю за 40 000 гривень автомобілю Хюндай ай10 2013 року ринковою вартістю, як мінімум, 200 000 гривень. Січень 2017 року — сестра-кінолог Андрія Грачова вказує в декларації про купівлю автомобіля Мерседес-Бенс Е220 2011 року за 500 000 гривень.


З 2017 року родина Андрія Грачова починає декларувати мільйонні статки. Цікаво, що 09 жовтня 2017 року сам чиновник бере кредит на 728 970 гривень в банку, а його поручителем стає власна дружина. В 2017 році дружина дарує чоловіку 755 000 гривень і той виплачує кредит. При цьому вказується, що дружина, щоб подарувати чоловіку кошти, продала своє нерухоме майно. Зникає з декларації дружини іпотека, але з’являється все більше готівкових коштів, як в декларації самого Андрія Грачова, так і в деклараціях членів його родини. Влаштувався працювати чиновником і батько Андрія Грачова Сергій Костянтинович: з 2016 по 2018 рік займав посаду головного інспектора відділу охорони водних біоресурсів Рибний контроль Державного агентства рибного господарства України.


Тепер стала відома причина такого різкого збагачення начальника відділу допомоги ветеранів АТО. За версією самих ветеранів, Андрій Грачов вдало використовує свою посаду, щоб допомагати “місцевим корупційним князькам” утримувати свої корупційні схеми, прикриваючись проблемами звичайних ветеранів, яким Вінницька місцева рада та Вінницька ОДА у сотнях випадках відмовляє в їх проханні на законну матеріальну допомогу, виділення земельних ділянок, сприянню у вирішенні побутових проблем.


А чим займається Андрій Грачов? Б’є активіста, який справедливо назвав його холуєм місцевої влади, погрожує охоронцю нічного клубу “Курсаль”, вимагаючи 50 000 гривень від адміністрації закладу, наказує, кому можна мітингувати перед ОДА, а кого його побратими відлупцюють за неправильні політичні погляди.Можливо, з такою ефективністю Андрію Грачову пора завершити кар’єру чиновника і продовжити знімати відео для ютуба? Здається, у нього це краще виходило.

10541 перегляд