Пошук
  • Вінниця Корупційна

Міська рада дозволить збудувати новий торгово-офісний центр на Тяжилові друзям Моргунова

За влади Гройсмана-Моргунова Вінниця ризикує стати не просто найкомфортнішим містом, а великим торговим центром, де більшість власників — депутати або друзі депутатів.

12 листопада на виконкомі у Вінницькій міській раді було прийняте рішення щодо надання вихідних даних — містобудівних умов та обмежень на проектування торгово-офісної будівлі по вулиці Ватутіна . Будуватимуть торгово-офісну будівлю Огер Ганна Володимирівна та Брижчук Дарія Анатоліївна. Цікавий факт, що Ганна Огер — керівник ТОВ «Магістраль 2002», засновником якого є депутат Вінницької міської ради від партії Європейська стратегія Гройсмана — Петро Бабій, його брат Іван та депутат Вінницької ОДА — Олександр Маслєніков.


Місце роботи Ганни, судячи з її сторінки у Фейсбук, консалтингова компанія «Баланс», яка розташована за адресою Родіона Скалецького,7. Простими словами — ТЦ «Омега», який належить Бабіям.


Компанія «Магістраль 2002», де наразі є керівницею Ганна Володимирівна, займається наданням в оренду й експлуатацію власного чи нерухомого майна. Статутний капітал — майже 6 млн.грн.


Цікавим є факт, що ще у травні минулого року рішенням виконкому, «Магістраль 2002» та міська рада уклали договір про сплату пайової участі у розвитку інфраструктури. Ціна питання — 665 059 грн і будівництво торгівельно-складської будівлі на вулиці Привокзальній (біля будинку №3). За ці гроші міська рада мала покращити інженерні мережі та об’єкти інженерної інфраструктури. От тільки чи бачив хтось хоч мінімальні покращення в районі Привокзальної вулиці? Схоже, що нас вчергове просто обманули.


Проте, вже декілька років територія на вулиці Привокзальній знаходиться у розпорядженні братів Бабіїв. Наприклад, ще Володимир Гройсман рішенням від 08.12.2011р. №3028 надав можливість будувати СТО та автосалон на Привокзальній, 17 площею 1816 кв.м. і продав Бабіям земельну ділянку, яка знаходилась у власності територіальної громади, всього за 236 274 гривні, тобто 1 кв.м обійшовся підприємцям у 130 грн.11 коп. Схоже, що вже згодом, підприємці-депутати вирішили віддячити екс-меру і надати приміщення для ГО «Вінницька європейська стратегія» у своєму торговому центрі.

Брати Бабії не чужі люди чинному меру Вінниці Сергію Моргунову. Пов’язує Бабіїв з Моргуновими ПТФ «Алі Баба і Ко», яка володіє 1/3 торговельно-побутового комплексу «Караван» площею 1287 кв.м за адресою вул.Грушевського, 56-А. Як повідомляє видання «Наші гроші» 2/3 володіє ТОВ «Супутник Центр», заснований у 2012 році Вариводою Тетяною Степанівною. Вона також засновниця підприємства ПП «Колос Поділля» та засновниця підприємства ПП «Нікопея». ПП «Нікопея» має зв’язок із бізнесом родини мера Вінниці Сергія Моргунова. У вересні 2012 року, цій фірмі рішенням виконкому вінницької мерії надали згоду на проведення заміни сторони у зобов’язанні шляхом передачі прав та зобов’язань належних ТОВ «ВітаКом» за договором оренди частини вбудованих підвальних приміщень загальною площею 143,2м2 будинку по просп. Юності, 61.


Діяльність підприємства «ВітаКом», зареєстрованого за адресою Юності, 61 припинена у 2014 році через банкрутство. Його очолювала сестра Сергія Моргунова — Оксана Анатоліївна Моргунова. На Юності,61 зареєстровані також підприємства ТОВ «Вітеком», керівник дружина мера Моргунова Наталія Володимирівна, і ТСК «Пасаж», засновниками якого є батько мера Анатолій Моргунов та дружина Наталія Моргунова. А за адресою ринку «Пасаж» (Хмельницьке шосе, 75б) зареєстроване ПП «Еконіка-М» (ЄДРПОУ 38328688), засновницями котрого були сестра та дружина Сергія Моргунова. Але у травні 2019 року воно отримало нового власника — Бабія Івана Валерійовича.


Схоже, що наступні 5 років ми спостерігатимемо, як кожен вільний і не вільний шматочок землі у Вінниці перетворюється та торговий чи торгово-офісний центр.377 перегляд