Пошук
  • Вінниця Корупційна

Кар’єрний ріст друзів вінницьких депутатів: хто і чому очолив «Вінницяміськтеплоенерго»

Для своїх людей чиновники Вінницької міської ради завжди приберігають хороші місця. Цього разу тепле місце у збитковому підприємстві з постійними поповненнями статутних капіталів за кошти вінничан, отримав протеже секретаря Вінницької міської ради Павла Яблонського – Максим Білик.
Саме Максим Білик, тепер виконуючий обов’язки директора «Вінницяміськтеплоенерго» . До цього він був очільником КП «Вишенькаміськтеплоенерго». Ми вже писали великий текст про це підприємство.

Відомо, що «Вишенькаміськтеплоенерго» – це підприємство, яке ліквідовують через те, воно немає ні абонентів, ні котелень чи теплових мереж. Наразі незрозуміло, за що саме Максим Білик отримував свою зарплату із держбюджету на посаді цього КП, а саме підприємство просто декілька років існувало за кошти платників податків.


Як пише видання Vlasno.info, 26 березня виконком Вінницької міськради затвердив для КП «Вишенькаміськтеплоенерго» фінансовий план, однак у червня це КП вирішили ліквідувати.

Здається, сумнівів стосовно закриття цього КП немає: воно не надає споживачам жодних послуг, і навіть немає абонентів. Схоже, компанію створили спеціально для того, аби у Максима Білика було робоче місце та необхідний досвід роботи. Це така собі “підготовча” схема: далі Білика планували ввести на посаду комунального з мільйонним статутним капіталом, який постійно поповнюється за рахунок платників податків.

Попри те, що КП «Вишенькаміськтеплоенерго» нічого не робило, займаючи посаду директора Білик отримував заробітну плату: за минулий рік він отримав майже 400 тисяч гривень, а цього року вже отримав 72 тисячі гривень, що на 14,5 відсотка більше за аналогічний період минулого року. 

За час робити на КП Білик встиг придбати нову квартиру, а його дружина - взяла позику в розмірі 430 тисяч гривень від ТОВ «Свіжа преса Поділля». Окрім цього, що чоловік, що жінка є помічниками секретаря міськради Павла Яблонського та за сумісництвом депутата від Європейської стратегії Гройсмана.


Повернімося до Максима Білика та його підвищення, яке він отримав ще у квітні. Чоловіку запропонували тимчасово очолити компанію «Вінницяміськтеплоенерго». Цікаво, що у цей ж період, незважаючи на збитковість компанії, виконком збільшив і розмір статутного фонду підприємства на 42,6 мільйони. 

Статут підприємства двічі збільшували і минулого року: у липні на 53 мільйони гривень, у листопаді - на 32 мільйони гривень. 

Тепер цікаво, якою ж буде зарплата нового очільника підприємства? Зважаючи на те, що колишній гендиректора підприємства Сергій Бульбас отримав за минулий ріку 712 900 гривень.

5619 перегляд