Пошук
  • Вінниця Корупційна

Кар’єрний ріст друзів вінницьких депутатів: хто і чому очолив «Вінницяміськтеплоенерго»

Для своїх людей чиновники Вінницької міської ради завжди приберігають хороші місця. Цього разу тепле місце у збитковому підприємстві з постійними поповненнями статутних капіталів за кошти вінничан, отримав протеже секретаря Вінницької міської ради Павла Яблонського – Максим Білик.
Саме Максим Білик, тепер виконуючий обов’язки директора «Вінницяміськтеплоенерго» . До цього він був очільником КП «Вишенькаміськтеплоенерго». Ми вже писали великий текст про це підприємство.

Відомо, що «Вишенькаміськтеплоенерго» – це підприємство, яке ліквідовують через те, воно немає ні абонентів, ні котелень чи теплових мереж. Наразі незрозуміло, за що саме Максим Білик отримував свою зарплату із держбюджету на посаді цього КП, а саме підприємство просто декілька років існувало за кошти платників податків.


Як пише видання Vlasno.info, 26 березня виконком Вінницької міськради затвердив для КП «Вишенькаміськтеплоенерго» фінансовий план, однак у червня це КП вирішили ліквідувати.

Здається, сумнівів стосовно закриття цього КП немає: воно не надає споживачам жодних послуг, і навіть немає абонентів. Схоже, компанію створили спеціально для того, аби у Максима Білика було робоче місце та необхідний досвід роботи. Це така собі “підготовча” схема: далі Білика планували ввести на посаду комунального з мільйонним статутним капіталом, який постійно поповнюється за рахунок платників податків.

Попри те, що КП «Вишенькаміськтеплоенерго» нічого не робило, займаючи посаду директора Білик отримував заробітну плату: за минулий рік він отримав майже 400 тисяч гривень, а цього року вже отримав 72 тисячі гривень, що на 14,5 відсотка більше за аналогічний період минулого року. 

За час робити на КП Білик встиг придбати нову квартиру, а його дружина - взяла позику в розмірі 430 тисяч гривень від ТОВ «Свіжа преса Поділля». Окрім цього, що чоловік, що жінка є помічниками секретаря міськради Павла Яблонського та за сумісництвом депутата від Європейської стратегії Гройсмана.


Повернімося до Максима Білика та його підвищення, яке він отримав ще у квітні. Чоловіку запропонували тимчасово очолити компанію «Вінницяміськтеплоенерго». Цікаво, що у цей ж період, незважаючи на збитковість компанії, виконком збільшив і розмір статутного фонду підприємства на 42,6 мільйони. 

Статут підприємства двічі збільшували і минулого року: у липні на 53 мільйони гривень, у листопаді - на 32 мільйони гривень. 

Тепер цікаво, якою ж буде зарплата нового очільника підприємства? Зважаючи на те, що колишній гендиректора підприємства Сергій Бульбас отримав за минулий ріку 712 900 гривень.

5612 перегляд

Проект "Вінниця Корупційна" створений виключно як засіб ознайомлення вінничан із уже опублікованими місцевими чи всеукраїнськими ЗМІ матеріалами, що стосуються корупції у Вінниці.

©2019 Вінниця Корупційна. Сайт создан на Wix.com