Пошук
  • Вінниця Корупційна

СБУ: жити у ЖК «Green's» у Вінниці – небезпечно. Чому вінницькі чиновники це дозволили?

Чому вінницькі чиновники дозволяють будувати житло у санітарно-захисній зоні та не дотримуючись протипожежних правил? Чи вистачить сміливості команді Моргунова зізнатися, що їм байдуже на те, в яких умовах житимуть вінничани у найкомфортнішому місті та чи не ризикують вони життям, купуючи квартири у вінницьких новобудовах? Схоже, що чиновниками наразі не до цього.На будівництві житлового комплексу ЖК «Green's» у Вінниці не дотримуються протипожежних норм. Купуючи квартиру у ЖК «Green's» за 16−18 тисяч гривень за квадратний метр,  мешканці не будуть застраховані від нещасних випадків. Такі висновки зробили працівники СБУ у Вінниці.

Будувати ЖК «Greens» розпочали три роки тому у санітарно-захисній зоні кладовища на вулиці Арабея, де будувати житло не дозволяє закон. Аби вирішити цю проблему, у 2017 році провели громадські слухання, якими можна було узаконити подібне будівництво. Після колективної згоди громади, Вінницька міська рада надала землю під будівництво у користування ПП «Азімут-транзит». Йдеться про майже гектар міської землі між лісом і кладовищем.Компанія ПП «Азімут-транзит» фігурує у кількох кримінальних провадженнях по інших забудовах, і навіть має і податковий борг у 15 тисяч гривень.

Слідчі ДБР та СБУ вважають, що «Грінс» обманює потенційних інвесторів щодо дозвільних документів і виводить гроші через фірми-прокладки. Слідчі звернули увагу суду на недотримання  правил протипожежної безпеки на будівництві та на використання матеріалів, які не мають відповідний рівень вогнестійкості. Про це йдеться у судових ухвалах.

Попри кількаразове звернення до слідчого судді щодо доступу до документів будівництва та банківських карток, правоохоронцям відмовили.Журналісти видання Deputaty.in.ua надіслали запит до СБУ, щоб вияснити, який саме з двох збудованих будинків «Грінсів» порушує чинне законодавство. Там відповіли, що запитувана інформація є державною таємницею. Можливо, під час аргументації судді щодо доступу до документів забудовника, СБУ разом з ДБР не знали про кілька важливих нюансів щодо ЖБК, про які не йдеться у судовій ухвалі.

Згідно з законодавством, житлово-будівельний кооператив створюється членами кооперативу для задоволення їхніх потреб у житлі. Тобто йдеться про створення житла не для прибутку чи продажу, а для будівництва «вскладчину». 

Для цього інвестори мають виконати кілька умов: постійно проживати у цьому населеному пункті, перебувати на черзі на житло, бути не старшими 30 років і претендувати на житлову площу у розрахунку не більше 13,75 кв.м. на кожного члена сім'ї. 

Під час вступу в кооператив його члени отримують не квартиру у власність, а житловий пай – частку на майбутню забудову. Якщо вартість будівництва зростатиме,  то члени кооперативу мають вносити додаткові гроші до тих пір, доки будівництво не закінчиться. 

Саме це дозволяє забудовникам оформляти документи так, що інвестори житла фактично не отримували ніяких прав до моменту здачі будинку в експлуатацію, на квартиру, яку вони ніби обрали.Якщо СБУ з ДБР мають діло до ОК ЖБК «Грінс-2», Вінницька міська рада запевняє, що не має нічого спільного з цим підприємством. Але документи свідчать зовсім про інше. З першим з «Грінсів» — ОК ЖБК «Грінс-1» вінницькі чиновники уклали угоду. Підприємство зобов'’язувалося поремонтувати паркан на міському кладовищі «Підлісне» зі сторони вулиці Максимовича за мільйон гривень. Всі ремонтні роботи мають виконати до 1 серпня 2020 року.Через те, що усі витрати ЖБК лягають на плечі інвесторів, на 250 метрів паркану теж “скинуться” майбутні мешканці будинку. Кожен відремонтований метр паркану кладовища коштуватиме приблизно 4 000 гривень. Тобто, не запитуючи думки вінничан, які вклали свої кошти в омріяне житло, чиновники разом із забудовниками вирішують інфраструктурні питання. 

Який з "Green's" має порушення у будівництві і «відмиває» гроші інвесторів дізнатися неможливо, адже суддя клопотання слідчого щодо доступу до документів не задовольнив. Через це кримінальне провадження не продовжиться, а забудовники не будуть покарані. 

Забудовники з «Грінсів» ситуацію не прокоментували. За телефоном, вказаним на сторінці забудовника, протягом тижня слухавку так ніхто і не підняв.

Схоже, що міська влада навчилися тонко обманювати вінничан і заробляти мільйони на тому, що інші зроблять роботу за них. Цікаво, чи хотів би хтось із команди Сергія Моргунова жити у будинку, який не відповідає стандартам і розуміти, що їх ніхто не збирається захищати? Очевидно, що ні! 2364 перегляд