Пошук
  • Вінниця Корупційна

Хабарі на інвалідності: як у Вінниці заробляють лікарі-посадовці

Цинізм та нахабність деяких вінницьких посадовців не перестає дивувати. Цього разу мова йде про посадовців медико-соціальної експертної комісії, яких поліція викрила на хабарі за довідки про інвалідність. За інформацією поліції, 29 вересня у приміщенні МСЕК провели обшуки та вилучили гроші, які службовці отримали через хабар. Як повідомляє видання «20 хвилин», всього правоохоронці вилучили 58 тисяч гривень.Цей випадок спричинив ряд перевірок всієї документації комісії, щоб виявити, чи були ще подібні випадки протягом останніх двох років.


За інформацією правоохоронців, лікарі, які входять до складу комісії, отримували хабарі за встановлення мешканцям області групи інвалідності. Тобто тут може йтися про два способи вимагання хабарів: або ж комісія вимагала гроші за встановлення інвалідності людині, яка має відповідну хворобу або ж – за видачу довідки про інвалідність людині, яка не має відповідних хвороб.


Наразі у вінницькій справі правоохоронці відкрили кримінальне провадження. Якщо провину посадовців доведуть, їх судитимуть за статтею 368 Кримінального кодексу – прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою. Відповідно до санкції цієї статті, винним загрожує кримінальне покарання у вигляді позбавлення волі на термін від п’яти до десяти років.


Даний випадок мав би стати стимулом поліції перевірити інших посадовців, які будь-яким чином причетні до видачі певних довідок.

454 перегляд