Пошук
  • Вінниця Корупційна

Стратегія 4.0 або Вінницька газета, ефективності якої не існує

Продовжуємо рубрику “Моргунов, будь ласка, не кради!” та розповідаємо про фантастичну історію про “легалізацію” хабарів у Вінниці, яку придумали та реалізували через газету-фантом та її “бурхливу” рекламну діяльність на мільйони бюджетних гривень!
За часи СССР на будь-якого місцевого “комуністичного” царя або “хазяйствєнніка”, як вони самі себе називали, працювало одне або декілька комунальних ЗМІ. Тримати на короткому ошийнику журналістів було легко, бо вони отримували зарплату з місцевого бюджету, а тому писали виключно про комуністичні перемоги, рекорди та нагороди свого власника — мера або губернатора. Зі старінням “царів” та розвалом самої системи пропаганди СССР, комунальні ЗМІ теж стали символом цілування в інтимне місце регіонального керівництва.


Вінниця — не виключення. Міське комунальне підприємство “Редакція газети “Вінницька газета” багато років працювало на прославлення на папері великої діяльності депутатів Вінницької міської ради та мерів Вінниці, в тому числі Володимира Гройсмана та його видатного тінь-протеже Сергія Моргунова.


На офіційному сайті міськради можемо побачити 2 цілі існування підприємства МКП "РГ Вінницька газета":


​1. Забезпечення потреб населення міста в достовірній та об'єктивній інформації, висвітлення діяльності міської влади.

2. Отримання прибутку від фінансово-господарської діяльності – реалізації газети, поширення рекламної інформації замовників, – а також за рахунок іншої діяльності, не забороненої чинним законодавством.


Тепер давайте ми покажемо вам, як можна легким рішенням Вінницької міської ради “навішати лапші” вінничанам, а також передати гроші з вінницького бюджету члену команди Володимира Гройсмана та Сергія Моргунова — Наталі Космині, головному редактору “Вінницької газети”. При чому, гроші можна передавати цілком легально і у будь-якій кількості.


Крок №1 — Приватизація. Сергій Моргунов особисто підписує рішення Вінницької міської ради №230 від 29.04.2016 року, яким виводить Вінницьку міську раду зі складу засновників МКП “РГ Вінницька газета”. Підприємство стає повністю приватним і переходить у власність головного редактора — Наталі Космини, депутата “Вінницької європейської стратегії” та багаторічного соратника Володимира Гройсмана.


Крок №2 — Оренда приміщення. Цим же рішенням Сергій Моргунов та депутати міськради передають вже приватному підприємству офісне приміщення за адресою вул. Оводова, 15 площею 158,3 кв.м в оренду на 15 років за ціною 8 копійок на місяць. В 2019 році договір оренди перезаключають, продовжуючи його до 18 квітня 2034 року. За інформацією інтернет-видання Today.ua, сьогодні в ньому розміщується редакція вінницького сайту “Vежа”. Чому Вінницька міська рада дає приватній компанії заробляти гроші на посередництві в здачі нерухомості в центрі міста? Питання до Моргунова та його колег. Можливо, це оплата лояльності членів команди Гройсмана за рахунок бюджету?!


Крок №3 — Накачування грішми. Що робити, якщо приватна компанія твого політичного соратника морально застаріла, а тираж видання всього 2500 екземплярів? Більше того, сайт не оновлюється, а на сторінці у фейсбук останні два місяці виключно реклама АТБ? Відповідь очевидна — контракти з комунальними підприємствами міста! Якщо вже розбазарювати бюджетні кошти, то саме так.


Із цікавого:


— на 4475 грн замовляє маркетингові та рекламні послуги комунальне некомерційне підприємство “Центр первинної медико-санітарної допомоги №1 м. Вінниці” — на 1125 грн замовляє послугу публікації інформаційних матеріалів комунальне некомерційне підприємство “Вінницька міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги” — на 2275 грн та на 1400 грн замовляє друк інформаційного оголошення комунальне підприємство “Медичний стоматологічний центр”

Цілий ряд комунальних медичних закладів Вінниці дружно закупили у газети-невидимки послуги з розміщення інформаційних матеріалів. Але від медичних закладів не відстають інші комунальні заклади міста:

— замовну статтю за 9420 грн замовило для себе КП “Вінницякартсервіс”, що займається реалізацією у Вінниці автоматизованої системи оплати за проїзд у громадському транспорті — на 20 000 грн замовило інформаційний матеріал скандально-корумповане комунальне підприємство “Центр концертних та фестивальних програм”


Всього ж тільки за період 2019-2020 року вже приватна компанія “Редакція газети “Вінницька газета” отримала на тендерах від вінницьких структур більше 2 200 000 грн. Це без врахування платежів за “псевдо-ефективну” рекламу від приватних компаній-друзів Сергія Моргунова та його колег по Вінницькій міській раді.


Дуже зручно! Треба дати хабар? Придбайте розміщення реклами у “Вінницькій газеті”. Треба підтримати бюджетними коштами “своїх”? Наказ комунальним підприємствам купили інформаційні розміщення у “Вінницькій газеті”. Звісно, ні про який реальний зміст від таких закупівель мови не йдеться. Можете зайти на сайт “Вінницької газети” або її сторінку у фейсбук, щоб зрозуміти справжній рівень цинізму її власників.

5233 перегляд