Пошук
  • Вінниця Корупційна

Герої корупційних матеріалів йдуть в депутати! Частина 2

«Вінниця Корупційна» знайомить вінничан з людьми, які вже були героями скандальних публікацій вінницьких журналістів, або з тими, хто представляє найбільш одіозних чиновників-бізнесменів Вінниці. Сьогодні пропонуємо вам другу частину "топових" чиновників.

1. Павло Яблонський ­ – лобіювання інтересів бізнесу та кар’єрний ріст помічників. (ПП «Українська стратегія Гройсмана». Округ №2. Перший у списку)

Секретар Вінницької міської ради та права рука Моргунова Павло Яблонський неодноразово ставав героєм нашим публікацій. Саме компанії, яку з 2008 по 2016 очолював чиновник, під час суворого карантину дозволили працювати. В той час, коли вінницький бізнес закривався, потрапляв у боргові ями та просто намагався вижити, мережа кіосків «Преса» спокійно продовжувала працювати. Напевно, у Вінницькій міській раді, вирішили, що на карантині без газет, журналів, цигарок та жуйок вінничани не виживуть. Також Яблонський відомий тим, що допомагає своїм помічникам рухатися кар’єрними сходинками, витрачаючи при цьому кошти з міського бюджету на збиткові підприємства. Яскравий приклад – помічник Павла Васильовича Максим Білик. Спочатку він був керівником КП «Вишенькаміськтеплоенерго», яке нічим не займалося і утримувалося з бюджетних коштів, далі – став керівником «Вінницяміськтеплоенерго».2. Ігор Ткачук – любитель елітних сінокосів та дорогих годинників

(ПП «Українська стратегія Гройсмана». Округ №3. Другий у списку)

Сім’я Станіславенків-Такчуків неодноразово ставала героями нашим публікацій. Переважна більшість стосується оренди земельних ділянок за значно зниженими цінами.

Наприклад, родина має власне озеро, спа-комплекс, територію з ландшафтним дизайном, приватну набережну та пристань для човнів на березі Південного Бугу. При чому за комунальні ділянки площею 23,39 сотки, взяті в оренду на десятки років, родина Ігоря Ткачука платить близько 450 гривень на місяць.

Схоже, дешева оренда коштом платників податків, змушує депутата Вінницької міської ради, що декларує 500 000 доларів та 270 000 євро готівкою та носить годинник за 32 000 доларів, так міцно триматися за своє місце.3. Леонід Марцинковський – комунальні приміщення друзям

(ПП «Українська стратегія Гройсмана» Округ №4. Восьмий у списку)

Юрист з бізнес-орбіти Гройсмана довгий період бігав різними партіями, але вже рік залишається вірним колишньому меру. Чи не за таку вірність під час пандемії, міська рада дозволила його друзям приватизувати комунальне приміщення площею майже 605 кв.м.

24 березня виконком Вінницької міської ради затвердив ряд об'єктів, які підлягають приватизації. Серед них 604,8 кв. м. приміщення по вулиці 600-річчя, 80. Їх приватизує ТОВ «ТОДЕС». Компанія створена більше року тому, зі статутним капіталом майже мільйон, яка займається наданням в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, належить людям Марцинковського. Односелець колишнього кандидата в депутати та відомого в місті адвоката Леоніда Марцинковського – юрист Костянтин Куций володіє 70% ТОВ «Тодес», Андрію Супруну належить лише 30%. Костянтин Куций був уповноваженим політичної партії «Українська стратегія Гройсмана» по ОВК №12. Також він був уповноваженою особою мажоритарника по цьому округу, якого підтримував Гройсман, – Леоніда Марцинковського.4. Наталія Панчук – любителька «прихованих» агітацій та бійок у міській раді

(ПП «Українська стратегія Гройсмана». Округ №6. Перша у списку)

Наталія Панчук відома тим, що отримує мільйони платників податків на Асоціацію органів самоорганізації населення м. Вінниці, якою ж керує. Організація має на меті підтримувати тих вінничан, що змогли самостійно згуртуватися навколо проблем будинку, двору або кварталу. Мета таких організацій — покращити зворотний зв’язок між населенням міста та владою, краще зрозуміти владі проблеми населення “на місцях”.

По факту, мільйони гривень з вінницького бюджету, які потрапляють до рук депутатки Наталії Панчук можуть використовуватися зовсім для інших, набагато більш прагматичних цілей. Злагоджена система фінансування квартальних комітетів, як дві краплі води, нагадує класичну систему агітаційної мережі в будь-якій передвиборчій кампанії. Тому не дивно, що керує цією системою та розпоряджається грошима громади депутатка партії «Вінницька європейська стратегія». На таку агітацію пані Наталя вже отримала 7,6 мільйона гривень. Цікаво, скільки з них виділено на підкуп вінничан на майбутніх виборах і чи оцінять роботу депутатки мешканці шостого округу, де проблем чи не найбільше у місті.

465 перегляд