Пошук
  • Вінниця Корупційна

Справа Гройсмана: чому НАБУ проводить обшуки в компаніях екс-прем’єра

Днями в компаніях, які пов’язують із екс-прем’єром та колишнім міським головою Вінниці Володимиром Гройсманом, відбулися обшуки, які провели працівники НАБУ. Усі слідчі дії НАБУ проводить у межах провадження, яке стосується хабарів компанії «Укрбуд».


Ймовірно, обшуки відбуваються за ініціативи екс-нардепа Максима Микитася, який другого грудня вийшов з СІЗО, адже погодився на угоду зі слідством та відшкодував державі 50 мільйонів гривень. Колишній народний депутат вважався фактичним власником компанії.


Як повідомляє журналіст Юрій Бутусов, екс-нардеп допоміг слідству та надав інформацію про тих державних службовців, яким передавав хабарі. Також Микитась передав НАБУ речові докази — власний телефон та документи, які можуть підтвердити злочини.


Бутусов також зазначає, що Микитась свідчив проти заступника голови ОП Олега Татарова і заступника начальника експертного центру МВС Костянтина Дубоноса.


У рішенні Вищого антикорупційного суду від 26 листопада йшлося про хабар Гройсману у вигляді приміщень, які коштують на ринку не менше, ніж два мільйони доларів. Йдеться про приміщення в житловому комплексі «Аристократи», який знаходиться на Печерську. Саме за цією адресою, на вулиці Коновальця, зараз знаходиться офіс колишнього прем’єр-міністра та екс-мера Вінниці Володимира Гройсмана. За даними журналіста Юрія Бутусова, ці приміщення у грудні 2017 року були зареєстровані на вінницького підприємця. Схоже, що Гройсман "протягував" вінницьких не лише у владні структури, але й у корупційні схеми.

185 перегляд