Пошук
  • Вінниця Корупційна

«Землякам можна все»: «Вінницяоблводоканал» підписав тендер з фірмою фігурантом кримінальної справи

Репутація у «Вінницяоблводоканал» схожа на воду, яку вінничани щодня вимушені бачити у своїх кранах – зовсім не чиста і не прозора. Схоже, що колишній керівник Володимир Кістіон навчив своїх підопічних не боятися ні компаній з кримінальними справами, ні відмивання коштів.
Питання з очищення Південного Бугу обговорюється вже декілька років і, напевно, якщо б виконувалося все те, що задекларовано в документах, то вінничани вже б відчули хоч якісь зміни. До кінця 2020 року у Вінниці мають завершити будівництво дюкерного переходу через Південний Буг. Це дозволить перекачувати каналізаційні стоки з усього Старого міста та Замостя на каналізаційно-насосну станцію №1 по Гліба Успенського. Ми вже писали про те, що ці роботи мали закінчитися ще три роки тому.

Як повідомляє vlasno.info, оскільки Вінницяоблводоканал змінив підрядника, тепер замість ТОВ «Спецстрой», який виграв тендер раніше, роботи виконуватиме ТОВ «Подільські будови». 

Підрядника змінили для того, аби пришвидшити виконання робіт, які мали закінчитися ще у 2017 році. Ситуація насправді критична, адже ще у 70-х роках минулого століття побудували колектор, однак зараз він перебуває у непридатному стані, і якщо він вийде з ладу – буде екологічна катастрофа.

Саме через це у 2004-2005 роках прийняли рішення будувати дюкерний перехід, а документацію розробили у 2007-2008 роках. Гроші на реалізацію проекту виділили лише у 2017 році. Йдеться про кошти із обласного бюджету і кошти Вінницяоблводоканалу.

Тендер на будівництво переходу виграло ТОВ «Спецстрой». Угода передбачала виділення 18,735 мільйонів гривень. У перший рік виконання освоїли 8,7 мільйонів. 

У 2018 році з підрядником уклали додатковий договір, у рамках якого освоїли ще 3,6 мільйонів. Ще одну додаткову угоду зі «Спецстроєм» уклали на 2019 рік, коли фірма виконала робіт на 1,7 мільйонів гривень. Востаннє з нею додатково домовилися на перші чотири місяці 2020 року. 

Однак за цей період роботи не проводилися, тому Вінницяоблводоканал угоду розірвав та у травні провів новий тендер на 3 579 911 гривень, з яких 3,1 мільйона – кошти обласного бюджету, решта – комунального підприємства. 

Тепер роботи має виконувати ТОВ «Подільські будови», з яким уклали договір за результатами спрощеної тендерної процедури, яка передбачає можливість участі лише одного потенційного підрядника. 

За даними Youcontrol, ТОВ «Подільські будови» було зареєстроване в листопаді 2016 року в Ямполі. Фірма має статутний капітал у 5 000 гривень та 49 КВЕДів, основний з яких – «Будівництво житлових та нежитлових будівель». Також компанія може вирощувати багаторічні культури, займатися лісництвом тощо. 

За період існування «Подільські будови» уклали 40 тендерних угод загальною вартістю 190 459 911. Із них найдорожча, на 44 526 000 гривень – із «Вінницяоблводоканалом» на реконструкцію очисних споруд по Сабарівському шосе.

Наразі компанія «Подільські будови» фігурує у кримінальній справі, яку за ч. 2 ст. 191 Кримінального кодексу України «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем» порушило Томашпільське відділення поліції. 

Згідно з ухвалою Томашпільського районного суду від третього липня 2019 року, ТОВ «Подільські будови» мало до кінця грудня 2016 року побудувати гараж вартістю 1,96 мільйона гривень для Томашпільської школи-гімназії. 

«Незважаючи на те, що зазначені роботи не виконані в повній мірі, замовником – відділом освіти Томашпільської РДА 28 грудня 2016 року за їх виконання бюджетні кошти підряднику перераховано в повному обсязі, чим здійснено їх розтрату на суму 22 тис 37 грн. 38 коп», – йдеться у документі.

Схоже, що ямпільське коріння Кістіонів і теперішнього директора Чернятинського грає велику роль у виборі підрядників. Адже, директор ТОВ «Подільські будови» Євген Балабух родом з місцевості , що і Володимир Кістіон – села Довжок Ямпільського району.

4433 перегляд