Пошук
  • Вінниця Корупційна

Кум міського голови Вінниці збудував будинок неподалік найстарішого храму міста


Навпроти найстарішого храму Вінниці — Миколаївської церкви, яка була збудована ще у 1746 році, будують чи не найдорожче у місті житло — житловий комплекс Sunny Village. Територію біля храму загородили будівельним парканом ще три роки тому. Можливо, вартість житла, яке зводять на цій території, залежить й від того, що навпроти будівництва знаходиться знаменита Замкова гора.



Як пише видання журналіст Юрій Басюк у виданні vinnytsianews.com вартість будинків у новому житловому комплексі становить $160 000 або 4,5 мільйона гривень. Планувалося, що Sunny Village складатиметься із одинадцяти таунхаусів площею від 195 до 300 кв. м. Натомість наразі на території будівництва вже звели 15 таунхаусів та один триповерховий будинок на 12 квартир. Усі будівлі на території ЖК розмістили у три ряди: у першому — триповерховий будинок, на інших трьох — таунхауси.

Також за інформацією vinnytsianews.com, через подвір’я верхнього ряду таунхаусів можна заїхати до особняка Ігоря та Ірини Івасюків. Повідомляється, що будинки в ЖК Sunny Village досі не ввели в експлуатацію через юридичні проблеми.


Раніше на території вже збудованого ЖК розташовувалося підсобне господарство церкви, однак в радянські часи храм зачинили, а територія надійшла у підпорядкування Вінницького обласного центру туризму.


Саме Ігор Івасюк, будинок якого звели неподалік території ЖК, допоміг вивести землю із комунальної власності у приватну у 2017 році, коли він перебував на посаду заступника голови Вінницької обласної державної адміністрації. Наразі ж Івасюк працює заступником голови Вінницької облради.


Із великої земельної ділянки розміром в один гектар, обласний центр туризму отримав лише 12 соток. Інші 70 соток землі були відведені під будівництво ЖК Sunny Village, ще 10 соток — під будівництво будинку для родини Івасюків. Однак як ділянка, так і будинок — зареєстровані не на чиновника, а на його дружину.


Частину земельної ділянки — приблизно 10 соток, відсудила у свою власність Миколаївська церква. Саме на цій ділянці й розташований колишній будинок репресованого священника.

Видання vinnytsianews.com повідомляє, що Ігор Івасюк під час роботи заступником голови Вінницької обласної державної адміністрації зміг придбати чимало майна. Зокрема, у власності дружини Івасюка знаходяться дві квартири — 63 і 90 квадратних метрів, дача у Петриках, земля у Зарванцях, чотири гаражі. Крім цього, у власності родини є й автівки: позашляховик Audi Q5, мікроавтобус Opel Vivaro. Також на чиновницькій посаді Івасюк зміг заробити понад 100 тисяч доларів, 60 тисяч євро і 400 тисяч гривень.

Можливо, через розмір статків Івасюка вже кілька разів звинувачували у корупції, однак жодного разу справу не було доведено до кінця. Таке добре ставлення до неоднозначних вчинків Івасюка пояснюють тим, що він є кумом чинного міського голови Вінниці Сергія Моргунова.


На момент публікації матеріалу Юрій Басюк з невиявлених причин видалив відео та всі матеріали свого розслідування. Можливо, журналіст зазнав тиску збоку "героїв" відео. Звертаємо увагу представників правоохоронних органів на цей випадок та просимо розібратися в ситуації.

92 перегляд