Пошук
  • Вінниця Корупційна

Через високі відкати ніхто не хоче ремонтувати скандальний Київський міст?!

Департаменту капітального будівництва Вінницької міськради довелося знову оголошувати тендер на завершення реконструкції Київського мосту. Як повідомляє видання 20хвилин, причина – не знайшлося охочих виконувати роботи вартістю у 13 658 700 грн. Є небезпідставна версія, що насправді ж не знайшлося тих, хто готовий платити чиновникам з мерії захмарні відкати. Схоже, підприємці не хочуть ризикувати своєю репутацією та слухати потім нарікання вінничан на поганий ремонт мосту, а у гіршому випадку – судитися з міськрадою.Попередній тендер оголосили 13 лютого. Друга спроба знайти підрядників стартувала 4 березня і триватиме до 23 березня. Згідно тендерної документації підрядник має:

– зробити поліуретанове покриття тротуарів з обох боків мосту (958 кв. м);

– виконати захист відремонтованих та підсилених залізобетонних конструкцій під мостом (9800 кв. м);

– облаштувати нові сходи з мосту до пляжів біля річки (53 м);

– змонтувати перила і колесовідбій (800 м);

– замінити 10 ліхтарів;

– укріпити конуси шляхопроводу під мостом.

Термін виконання робіт — до 1 липня 2021 року.


Якщо і цього разу на тендер знову не знайдуться претенденти, то Департамент капітального будівництва зможе застосувати переговорну процедуру. Чиновники самі серед різних компаній оберуть ту, яка погодиться на умови тендеру. Такий процес – це ідеальна можливість «привести своїх людей» і отримати високі прибутки партнерам, родичам або просто друзям чиновників Вінницької міської ради.


Цікаво, що згідно статті 35 закону «Про публічні закупівлі», під час цієї процедури електронний аукціон з пониженням початкової ціни не застосовується, а у ProZorro мають завантажити лише підписаний договір з підрядником.


Вінничани можуть обуритися, що на Київський міст вже й так витратили більше 68 000 000 грн. бюджетних коштів. За ці кошти його укріпили, розширили тротуари, зробили нову дорогу, освітлення та решту робіт. Не завершили тільки захисне покриття відремонтованих опор і тротуарів, які потріскалися минулого року.


Мерії не сподобалася така якість виконання робіт, а підрядник відмовлявся усувати пошкодження. Обидві сторони влітку минулого року звернулися до суду і в результаті розірвали угоду. Представники міськради хотіли відсудити у компанії «МСУ-2», яка виконувала роботи 2 508 000 гривень, які були виплачені як аванс на закупівлю робіт та виконання робіт, але суд не задовольнив стягнення коштів.


Тепер ми уважно будемо слідкувати за тим, кому ж дістанеться «золотий» Київський міст та наскільки якісними будуть ремонтні роботи, які чиновники обіцяли завершити вже цієї весни. А головне – чи знову будуть додаткові угоди, за якими вартість збільшуватиметься.

13429 перегляд