Пошук
  • Вінниця Корупційна

5 мільйонів на лічильники для компанії партнерів Кістіона

Встановленням лічильників вінничанам займатиметься компанія бізнес-партнерів сина Володимира Кістіона, яка минулого року потрапила у скандал з розкраданням бюджетних коштів.До першого вересня у 125 вінницьких багатоповерхівках будуть встановлені прилади для обліку гарячої води. Це стало відомо завдяки інформації на порталі державних закупівель Prozorro. Угоду на встановлення лічильників комунальне підприємство «Вінницяміськтеплоенерго» підписало з переможцем тендеру «Реконструкція вузлів вводу з встановленням обліку гарячої води в житлових будинках у м. Вінниця» ТОВ «Дельфін». Початково «Вінницяміськтеплоенерго» зазначило вартість закупівель 5 455 774 гривень, а ТОВ «Дельфін» запропонували виконати роботи за 5 404 358 гривень. Єдиним конкурентом компанії був приватний підприємець Карпов Євгеній Анатолійович, який вказав суму у 5 420 000 гривень.

За даними Youcontrol, ТОВ «Дельфін» було зареєстроване в 2004 році та має основний КВЕД «Оптова торгівля залізними виробами, водопровідним і опалювальним устаткованням і приладдям до нього». Кінцеві бенефіціарні власники – колишні депутати Вінницької міськради Янченко Михайло Володимирович та Степаненко Володимир Анатолійович.

Засновники компанії у 2006 році разом з теперішнім мером Сергієм Моргуновим балотувалися до Вінницької міської ради, яку тоді очолював Володимир Гройсман. Наразі Янченко та Степаненко мають близько 20 компаній, велика частина яких – це спільний бізнес. Окрім цього, колишні депутати мають спільний бізнес із сином колишнього віце-прем’єр-міністра уряду Гройсмана – Володимира Кістіона. Наприклад, ПП «Подільський каменяр». Про зв’язки цих двох бізнесменів з родиною Кістіонів неодноразово писали ЗМІ , тому не дивно, що різні компанії даних бізнесменів вигравали тендери від комунальних підприємств Вінницької міської ради. Маючи арсенал із 20 компаній, які займаються різним видом діяльності, значно легше заробляти бюджетні кошти з комунальних підприємств партнерів.

Починаючи з 2008 року тільки ТОВ «Дельфін» уклало 15 тендерних угод загальною вартістю 31 532 460 гривень, з яких угода за тендером на реконструкцію вузлів вводу та встановлення лічильників гарячої води є найдорожчою.

Нагадаємо, що 4 та 5 липня минулого на підставі ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду Києва від 20.06.2019 слідчі СБУ провели обшук за місцем фактичного знаходження ТОВ «Мікс Лайт» та МКУП «Міськсвітло». До речі, серед засновників ТОВ “Мікс Лайт” був нинішній заступник директора КП “Вінницяоблводоканал”, син віце-прем’єр міністра Дмитро Кістіон.

Як вказують слідчі «під час досудового розслідування встановлено, що невстановлені члени Кабінету Міністрів України за попередньою змовою із службовими особами Міського комунального унітарного підприємства «Міськсвітло», Комунального підприємства «Вінницяоблводоканал» та службовими особами підконтрольних юридичних осіб здійснили привласнення коштів державного та місцевих бюджетів шляхом зловживання службовим становищем».

Також згідно судової ухвали, «під справу» потрапило декілька компаній: ТОВ «ТК «Вінторг», ТОВ «Мікс Лайт», ТОВ «Промавтоматика Вінниця», ТОВ «Кмітгруп», ТОВ «ІСБК», КП «Вінницяоблводоканал», МКУП «Міськсвітло», ТОВ «Подільські енергетичні мережі», ПП «Інстант Авто», ПП «Делівері Кар», ТОВ «Торговий дім Завод Євроформат» та ТОВ «Дельфін».

Враховуючи не дуже чисту репутацію збиткового підприємства «Вінницяміськтеплоенерго» хочеться вірити, що вінничани залишаться з лічильниками і не оплачуватимуть їх встановлення самостійно, поки чиновники вчергове роздеребанять кошти. А якщо ви хочете перевірити це самостійно, то додаємо перелік будинків, де планують встановити лічильники.


5716 перегляд