Пошук
  • Вінниця Корупційна

Як у Вінниці матеріальну допомогу роздають "своїм" людям


Кожного року у бюджеті Вінницької міської ради закладаються кошти для матеріальної допомоги вінничанам, які потрапили у складні життєві обставини. Більший відсоток надходить у Департамент соціальної політики ВМР, а решта — в особисті фонди депутатів.


Згідно рішення Вінницької міської ради від 24.12.2020 №52 Про бюджет Вінницької міської територіальної громади на 2021 рік із загальної суми видатків на надання матеріальної грошової допомоги жителям Вінницької міської територіальної громади допомога надається громадянам територіальної громади згідно з рішеннями виконавчого комітету: 1 620 000,0 гривень за пропозиціями депутатів міської ради, з розрахунку не більше 30 000,0 гривень на одного депутата.

Решта коштів в сумі 10 380 000,0 гривень та економія коштів, яка утворилась по видатках, зазначених в абзаці другому даного пункту, направляється на надання матеріальної грошової допомоги жителям Вінницької міської територіальної громади за рішеннями, прийнятими виконавчим комітетом міської ради в поточному та минулому роках, включаючи матеріальну грошову допомогу за пропозиціями депутатів міської ради.


Як приймаються рішення і по яких пріоритетах обираються люди, яким надається матеріальна допомога, — незрозуміло. Особливо, якщо врахувати, що у зверненнях до міського голови Сергія Моргунова часто звучать прохання про матеріальну допомогу. Проте, наприклад, в кінці минулого року Вінницький виконавчий комітет прийняв рішення від 23.12.2020 р. № 2811 Про надання матеріальної грошової допомоги жителям Вінницької міської об’єднаної територіальної громади, де серед інших найбільшу матеріальну допомогу у розмірі 61 400 гривень отримав колишній бізнес-партнер власника одного із найбільших забудовників Вінниці — концерну «Поділля». Калінаічев Борис Миколайович до 2011 року був уповноваженою особою Качанівського цегельного заводу, засновник якого Гіренко Тимофій Миколайович.


Задумайтесь над тим, що поки ви не використовуєте своє законне право на матеріальну допомогу, виконком ВМР може вирішувати кому вигідніше її надати.

86 перегляд