Пошук
  • Вінниця Корупційна

Чому Сергій Моргунов приховує Range Rover батька і в чому тут корупція?

У декларації за 2019 рік мер Вінниці вказав лише одне авто – Mercedes Benz GLE 400 дружини. Але приховав Range Rover, на якому їздить вже декілька років.
Журналісти «Вінницької агенції журналістських розслідувань» надіслали запит до РСЦ МВС у Вінницькій області, щоб вони надали інформацію про теперішнього власника мерського Range Rover, після того як номерний знак змінився на «АВ 2318 НІ». Виявилося, що це Моргунов Анатолій Васильович, на котрого зареєстроване авто з 11 лютого 2020 року.

На жаль, відповіді на питання стосовно свого автомобіля журналістам Сергій Анатолійович не надав. Проте, відповіла заступниця мера Галина Якубович.

У відповіді вказано, що даний автомобіль використовується виконкомом ВМР, як службовий автотранспорт, згідно з договором, укладеним із його власником, який в розумінні Закону України «Про запобігання корупції» не є членом сім’ї міського голови. Тому, правових підстав для декларування даного транспортного засобу міським головою не має. В той же час, журналісти не отримали жодної копії договору. Але є два але: 1. Згідно Закону України «Про запобігання корупції», батько мера не проживає разом з родиною міського голови, тому його майно не декларується, але декларується майно, яким користується міський голова, тому Range Rover мав би бути .

2. Враховуючи, що Сергій Моргунов є міським головою, то відповідно до статті 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» є службовцем другої категорії. Окрім цього, вартість автомобіля LAND ROVER Range Rover, який перебуває у користуванні міського голови перевищує 250 прожиткових мінімумів.

Юристка проекту «Свої люди» Bihus.info Анна Козачина зазначила, що в діях Сергія Моргунова беззаперечно наявні ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України, а саме подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України “Про запобігання корупції”.

До речі, раніше цей автомобіль надавала в безкоштовне користування мерії Любов Омельчук. Згодом власником став батько мера Вінниці. Питання лише в тому, чому Сергій Моргунов соромиться задекларувати на себе автомобіль, на якому пересувається весь період своєї мерської діяльності.


Навіщо Сергію Анатольовичу наражатися на неприємності перед виборами через якийсь автомобіль? А відповідати доведеться, адже журналісти разом з юристами вже надіслали відповідні заяви до НАБУ та НАЗК.


11986 перегляд