Пошук
  • Вінниця Корупційна

Карантинний розпродаж. Міська рада розпродує історичні об’єкти

Скільки заробляє міська рада на продажі приміщень комунальної власності – невідомо. Як витрачаються кошти – також. Але факт продажу або надання в оренду приміщень культурної та історичної спадщини залишається. Проконтролювати це вінничани не можуть, але можуть спостерігати, як будинки роками доводять до жахливого стану, а потім продають тим, кому вигідно. І добре, якщо власники розумні і використовують приміщення на благо вінничан, погано – коли з’являється ще один торговий або офісний центр депутата.
Черговий продаж об’єктів комунальної власності починається під час карантину. Як повідомляє Вінницька агенція журналістських розслідувань, 24 березня рішенням виконкому №713 затверджено проект рішення сесії Вінницької міської ради «Про затвердження переліків об’єктів комунальної власності, що підлягають приватизації». Це питання секретаріат має подати для включення у порядок денний наступної сесії.

До переліку знову потрапила адміністративна будівля з підвалом по вулиці Монастирська,1, загальною площею 364,4 м2, яку в минулому році не змогли продати на аукціоні зі стартовою ціною чотири мільйони гривень. Згодом ціна впала до двох мільйонів, а потім будівлю зняли з продажу.

Проте, вже майже два роки там зареєстроване ТОВ «ЖЕО-1».
Журналісти «агенції» також розповідають про те, що у підвалі будівлі знайшли 13-метровий підземний хід , який може бути частиною старовинних ходів, що ведуть від середньовічного комплексу єзуїтського монастиря, де зараз розташований архів. Активісти також надсилали до міськради звернення, у якому просили створити у будівлі по Монастирській,1 музей «Підземна Вінниця», залучивши на це кошти від міжнародних донорів. Чиновники відповіли, що «пропозицію взято до уваги та врахування в роботі». Враховуючи довгу історію з приміщенням та любов мера Вінниці тільки до своїх істориків та проектів, активістам можна попрощатися з ідеєю створити в історичній будівлі музей.

Хоча саме музей був би доречним у цій будівлі, адже вона була внесена до переліку об’єктів культурної спадщини. Проте, чиновники не затвердили його належним чином, а тому об’єкт не отримав статус та охоронний номер. Журналісти два роки цікавляться цим об’єктом та вбачають у діях чиновників ВМР злочин, що має каратись за статтею 298 КК України, а саме умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження пам’яток- об’єктів культурної спадщини. Вони вже писали заяву до поліції по будівлі на Монастирській, 1 та отримали підтвердження, що копії матеріалів, які доводять те, що посадовці Вінницької міської ради знищують культурну спадщину міста, долучили до існуючого кримінального провадження.
У переліку приватизації наразі Монастирську,1 зазначили як таку, що буде продаватись «з умовами». Про які саме умови йдеться у рішенні не вказано.

Що цікаво, що раніше журналісти вже зверталися до міської ради з запитом щодо переліку вільних приміщень, які можуть бути пристосовані чи переобладнані під притулок для безхатьків, але їм відповіли, що таких в місті теж немає. Звичайно, безхатьки не зможуть розповідати в соціальних мережах, який хороший у Вінниці мер та віддати свої голоси на майбутніх виборах. А от люди з хорошим капіталом – інша справа.
10222 перегляд