Пошук
  • Вінниця Корупційна

33 мільйони гривень інвестицій для своїх партнерів: кому віддала гроші Вінницька міська рада

Вже чотири роки колишній бізнес-партнер Моргунова розпоряджається міськими інвестиціями, отримує земельні ділянки та заробляє мільйони. Чому міські підприємства, які мають в своїх назвах такі голосні слова як «інвестиції та інновації» отримують мільйони від міськради, але не показують конкретний результат залишається невідомим.Впродовж 2019 року Вінницька міська рада витратила 33 470 954 гривень на заходи із залучення інвестицій. Як йдеться у проекті рішення виконкому «Про хід виконання Програми сприяння залученню інвестицій у Вінницьку міську об'єднану територіальну громаду на 2018-2020 роки» за минулий рік із загального фонду бюджету громади на виконання Програми на 2018-2020 направили 356 169 гривень. 

Частину цих грошей – 57 310 гривень, виділили на виготовлення буклетів, брошур, інвестиційних паспортів. Ще 91 584 гривень направили на оплату послуг із супроводу уніфікованої автоматизованої системи обліку та управління інвестиційними договорами. Крім цього, 104 900 гривень витратили на виготовлення промоційного відео. 

На оплату послуг з актуалізації, виготовлення та поширення паперового й електронного інвестиційного паспорту витратили 99 975 гривень. На оплату послуг з організації та участі в інвестиційних заходах – 2 400 гривень.

Кому дісталися 33 мільйони

Цікаво, що зі спеціального фонду бюджету міста витратили 22 401 795 гривень. Значну частину від цієї суми – 21 996 278 гривень, витратили на поповнення статутного капіталу комунального підприємства «Вінницький фонд муніципальних інвестицій».  
Діяльність цієї компанії ніяким чином не пов’язана з інвестиціями. Згідно з даними аналітичної системи YouControl, це комунальне підприємство займається надання в оренду інших машин, устаткування та товарів; фінансовим лізингом та іншими видами кредитування; наданням інших фінансових послуг (крім страхування та пенсійного забезпечення); діяльністю у сфері архітектури та інженірінгу. Також підприємство може надавати консультації з питань комерційної діяльності й керування, займатися організацією будівництва будівель, дослідженням кон'юнктури ринку та виявлення громадської думки. Керує підприємством Олександр Миколайович Кожуховський. Розмір статутного капіталу компанії – 93 884 703,72 гривень.  Саме Олександр Миколайович є людиною з оточення родини мера міста Сергія Моргунова. Вже чотири роки він тимчасово виконує обов’язки директора підприємства. Для Олександра Миколайовича робота у «Вінницькому фонді муніципальних інвестицій» стала досить прибутковою. Згідно декларації , за ці роки він отримав у безкоштовне користування три земельних ділянки у селі Бохоники. Окрім цього, на рахунку Олександра Кожуховського більше 2 000 000 грн. Окрім цього, Олександр Кожуховський є членом наглядової ради ПАТ «Страхова компанія «Місто». За останнiх п'ять рокiв займав посади: заступник генерального директора КП ВМР «Вiнницямiськтеплоенерго», старшого аудитора вiддiлу внутрiшнього аудиту Корпорацiя «Iндустрiальний Союз Донбасу», аудитора Консорцiум «Iндустрiальна група», представник акцiонера Мiське комунальне пiдприємство «Вiнницязеленбуд». Також був фiнансовим директором ТОВ ТСК «Пасаж» , яке належить батьку вінницького міського голови Сергія Моргунова.   Хоча в біографії на сайті міської ради він це приховав.

Інше підприємство ­– КП «Вінницький муніципальний центр інновацій» отримало 405 517 бюджетних гривень. Згідно з даними YouControl, ця компанія має займатися іншими видами освіти, наданням інформаційних послуг, консультуванням з питань комерційної діяльності й керування, дослідженнями й експериментальними розробками у сфері суспільних і гуманітарних наук та дослідженнями кон'юнктури ринку й виявленням громадської думки. Очолює підприємство Володимир Яковлевич Шевчук. Розмір статутного капіталу – 30 000 000 грн.

Центр інновацій займається й, зокрема, наданням «інших інформаційних послуг». Цей вид економічної діяльності включає у себе надання інформаційних послуг по телефону з використанням комп'ютерної технології, надання послуг з пошуку інформації за винагороду або на основі контракту та надання послуг з добору новин і матеріалів із преси (медійний моніторинг). З огляду на це можна припустити, що ці бюджетні кошти, ймовірно, використали на медіапідтримку та піар міської ради. 

Цікаво, що цьогоріч комунальне підприємство «Вінницький муніципальний центр інновацій» отримало з бюджету громади 10 712 990 гривень на покриття збитків та на придбання "основних засобів", про що йдеться в аналізованому рішенні виконкому. Загалом за 2019 рік місто витратило на інвестиції 33 470 954 гривень, з яких безпосередньо на приваблення інвесторів витратили менше, ніж півмільйона.  Не зрозуміло на які інвестиції були витрачені всі ці кошти і чи не є так званими інвесторами люди з оточення чиновників Вінницької міської ради.

11498 перегляд