Пошук
  • Вінниця Корупційна

Міська рада продасть підвали без дозволу мешканців будинків

Незважаючи на думку вінничан, які дотримуючись карантинних обмежень, прийшли під міську раду на минулу сесії, депутати вирішили, що самі мають право вирішувати, що робити з підвалами вінничан.

Ми вже писали про «підвальний розпродаж» від міської ради і якщо тоді рішення ще не було прийнято, то тепер приміщення точно продадуть. Цікаво, що сам мер на сесії міської ради не розумів в чому тут проблеми в законності, як і «не знав», що під мерію прийшли вінничани, в чиїх будинках ці підвали і продають. Можливо, якщо б простих вінничан впускали на сесії міської ради, то мер знав про проблеми містян.


Як повідомляє Вінницька агенція журналістських розслідувань, 22 травня, на сесії Вінницької міської ради, депутати прийняли рішення «Про затвердження переліків об’єктів комунальної власності, що підлягають приватизації». У цей перелік потрапили 29 об’єктів, які поки що перебувають у комунальній власності. Крім цього, 13 об’єктів віддали на приватизацію без аукціону шляхом викупу.Серед них – 12 підвальних приміщень у багатоквартирних будинках міста за адресами Князів Коріатовичів, 166 та 181, Хмельницьке шосе, 112А, Академіка Янгеля, 50, Ватутіна, 36, Миколи Ващука, 16, Антонова,11, Агатангела Кримського, 46, Стеценка, 25, Київська, 23, Павлова, 2, Міліційна, 10, пам’ятка архітектури Соборна, 79 та Стрілецька, 31А.


Відповідно до рішення Конституційного суду N 4-рп/2004, підвали не можуть бути відчужені без згоди мешканців будинку, адже є їхньою власністю.

Перед сесією в березневий проект рішення, який вже був затверджений виконавчим комітетом, додали ще три об’єкти – комплекс будівель і споруд по Київській, 126, нежитлову будівлю за адресою Магістрацька 98 В, та ще одне підвальне приміщення в будинку за адресою Академіка Янгеля, 50.Перед голосуванням за проект рішення, депутатка Ганна Давиденко пояснила присутнім, що це голосування підпадає під дію п’яти статей Кримінального кодексу України.

Мешканці майже усіх цих будинків не знали про наміри міської ради забрати у них підвали. Давиденко каже, що вінничани обурені такою зневагою до них і деякі сьогодні вийшли під стіни Вінницької міської ради.

“Я звертаю вашу увагу, що згідно з рішенням Конституційного Суду України від 2 березня 2004 року, підвали, сараї, кладовки, горища, колясочні передаються  безоплатно  у  спільну  власність громадян   одночасно   з  приватизацією  ними  квартир багатоквартирних   будинків. Підтвердження права власності на допоміжні приміщення не потребує  здійснення додаткових дій, зокрема створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, вступу до нього. Тому міська рада немає, і до речі, ніколи не мала жодного права оформляти цю власність, як свою, ні здавати її в оренду, ні тим більше виставляти її на продаж. Це майно людей, які приватизували свої квартири”, – зазначила Давиденко від час сесії.


Міський голова Сергій Моргунов здивувався, що вінничани вийшли з цього приводу на протест під міську раду. Він попросив юридичний департамент прокоментувати проект рішення.“Відповідно до норм чинного законодавства, співвласники житлових будинків мають повне право в кожному конкретному випадку вирішувати свої правовідносини з органами місцевого самоврядування. Якщо громадяни вважають, що їх права порушуються, вони мають право оскаржувати це право у суді”, – пояснила директорка департаменту правової політики та якості Людмила Григорук.Зрештою, голосування за проект відбулося – його підтримали 27 міських обранців, секретар міської ради Павло Яблонський та міський голова Сергій Моргунов.

Це депутати Роман Андронійчук, Петро Бабій, Олександр Дан, Павло Задорожнюк, Юрій Зажирко, Антоніна Іващук, Віктор Кривіцький, Вадим Кудіяров, Сергій Кушнір, Михайло Лепей та Олена Лепей, Володимир Малінін, Віктор Мацера, Дмитро Мира, Володимир Онофрійчук, Наталя Панчук, Олександр Парвадов, Олександр Ревунов, Євген Стукаленко, Олег Стукан, Василь Терліковський, Григорій Ткачук, Олександр Третяк, Олександр Чернега, Володимир Чорновол, Віктор Шеншин, Світлана Ярова.

Утрималися від голосування п’ять депутатів – Олександр Колісник, Денис Мазуренко, Володимир Околіта, Тетяна Тихонюк, Олег Ткаченко.

Не голосували також п’ять депутатів – Степан Бессолов, Людмила Ваколюк, Алла Власюк, Ігор Івасюк, Юрій Максименко.

Проти проголосували чотири депутати – Володимир Базелюк, Ганна Давиденко, Людмила Кондратюк, Дмитро Уманець.

Чи будуть депутати радитися з вінничанами хоча б стосовно того, кому і для якої діяльності продавати підвали чи буде як завжди – незрозуміло.

1962 перегляд