Пошук
  • Вінниця Корупційна

Сергій Моргунов продав комунальну землю своїй сестрі

Меру Вінниці Сергію Моргунову не звикати, що у родині він обділений землею та автівками. Проте, це не заважає йому продавати земельні ділянки комунальної власності своїм родичам.Зараз вінничани можуть спостерігати, як за адресою Київська 108а, де був колись ринок, активно будується новий торговий центр. Виявляється, що дозволив знести ринок, запропонувавши більшості продавців, які жили в навколишніх будинках та близьких селах, перейти на інші ринки міста, сам Сергій Моргунов, який тоді був секретарем Вінницької міської ради. Чиновник поставив власний підпис під проектом рішення Вінницького міськвиконкому №856 від 23.04.2015, який передбачає продаж земельної ділянки приватній компанії «Еконіка-М» (код ЄДРПОУ 38328688), власницею якої на момент передачі була його сестра – Оксана Моргунова. Таким чином земельна ділянка загальною площею 0,1846 гектара з цільовим призначенням «для будівництва та обслуговування будівель торгівлі» перейшла родині Моргунова всього лише за 406 044 гривень (без ПДВ).

Вінницькі активісти вважають, що ціна за ділянку була занижена у 8-10 разів завдяки ще одній корупційній схемі, до якої були залучені незалежні оцінювачі з ТОВ «Вінекс». За вигідну оцінку об’єкту для сестри мера вони отримали комунальний офіс за тією ж схемою заниження ціни. До речі, для «Вінекс» це вже не перший досвід вигідної оцінки об’єктів для Вінницької міськради.
Цікавим є і те, що після продажу земельної ділянки тривалий час вона була просто огороджена і жодні роботи на ній не проводилися. У 2018 році ПП "Еконіка-М" перейшло у власність дружини мера Наталії Моргунової. Тоді ж, згідно паспорту об’єкту, були внесені зміни у дозвіл на виконання будівельних робіт. Самі ж роботи на території почалися у жовтні 2019 року. Цього ж року земельну ділянку було ще раз братові депутата Вінницької міськради Петра Бабія – Івану, який по сумісництву уповноважений Сергія Моргунова. Окрім цього він має заборгованість у 5 мільйонів гривень за договором купівлі-продажу корпоративних перед його дружиною Сергія Моргунова.

За період від підпису рішення до будівництва земельна ділянка збільшилася майже в два рази. Згідно паспорту об’єкту, тепер її площа 3589,6 м.кв. Коли має закінчитися будівництво – наразі невідомо, але, судячи з того, наскільки активно зараз ведуться роботи, мер і команда хочуть встигнути до кінця свого терміну.

6485 перегляд