Пошук
  • Вінниця Корупційна

Як міська рада демонструє фейкову відкритість або для чого нам сайт електронних петицій

У Вінницькій міській раді є традиція – показувати фейкову відкритість та готовність до діалогу. Ви запитаєте в чому полягає фейковість? У елементарному небажанні Сергія Моргунова та команди звертати увагу на проблеми містян, які пишуть електронні петиції. Здавалося б, прекрасна можливість показати дійсно зацікавленість, бажання допомогти та без обов’язкових, нудних зустрічей, на які ще потрібно витрачати халявне пальне, поговорити з вінничанами та вирішити ту чи інакшу проблему.

«Електронна петиція – це особлива форма колективного звернення громадян до Вінницької міської ради, яка подається через офіційний веб-сайт Вінницької міської ради, розглядається відповідно до статті 231 Закону України «Про звернення громадян» та Порядку розгляду електронних петицій, адресованих Вінницькій міській раді» – пишеться на сайті міської ради. Особлива форма, на яку «забивають» чиновники банальними відписками.

Ще минулого року ЦГК «Дій-Вінниця» разом з іншими громадськими організаціями розробили та подали Проект рішення «Про внесення змін до Статуту територіальної громади міста Вінниці та Порядку розгляду електронних петицій, адресованих Вінницькій міській раді» на черговому засіданні сесії. Проте, такої одностайності, як у голосуваннях за передачу землі своїм людям, не було. Депутати не підтримали дане рішення. Що хотіли активісти? По-перше, продовжити термін збору підписів – з 14 до 30 днів. Адже у Вінниці він найменший по Україні. По-друге, зробити обов’язковим винесення питань з підтриманих петицій на розгляд сесії або виконкому, як вже роблять у Краматорську та Запоріжжі.

На сесії депутати міської ради підтримали альтернативний проект рішення, де залишили лише одну зміну – пункт про звітування. Хоча механізм звітності не був прописаний, а відповідно – рішення прийняли «для галочки». Вінничани досі не знають які петиції спрацювали, а які вчергове проігнорувалися. Цікаво, коли громада просить звільнити певного чиновника, радника чи помічника, а у петиції починають його розхвалювати. Як було з петицією про звільнення радника мера Віктора Перлова. Тобто, якщо б хтось написав петицію про звільнення з посади Моргунова, ми б прочитали чергову оду на декілька сторінок.

Цікаво, що за перше півріччя 2020 року 21 петиція набрала більше 350 потрібних голосів, але лише дві петиції були реалізовані. Проте, жодної інформації що це за петиції і чи не попіарилися на їхній реалізації вчергове вінницькі депутати – невідомо, адже у звіті бачимо лише сухі цифри.

Тому поки ви просите кожного друга, сусіда, кума і свата підписати важливу для громади петицію, у міській раді сміються над вашою наївністю і не збираються прислухатися до ваших прохань та порад, адже з Соборної, 59 видніше, як мають жити вінничани.

7103 перегляд