Пошук
  • Вінниця Корупційна

Навіщо вінницькі лікарні купують надзвичайно дорогі ліжка в місцевих ФОПів


З однієї сторони вони говорять про недостатнє фінансування, створюють спеціальні фонди і показують як стараються боротися з пандемією. З іншої – закуповують медичні ліжка за набагато більшою від ринкової ціною.За повідомленням сайту Dozzoro, 29 березня 2020 року Вінницька міська клінічна лікарня №1 купила 10 медичних ліжок «БІОМЕД» HBM-2SM по 25 520 грн. В той же час, на одному з сайтів з продажу медтехніки їхня ціна 20,2 тис. грн. Тобто за 10 ліжок лікарня переплатила 53 тис. грн.

Виникає питання навіщо керівництво лікарні переплачує ФОП Багінська Інна Валеріївна суму, за яку вони могли б купити ще два ліжка. Судячи з виграних тендерів та інформації на сайті «Endodim», на якому вказано такий ж контактний телефон як і ФОП, пані Інна ще жодного разу не продавала медичні ліжка. Знайшла ліжка вона лише для вінницьких лікарень. Чи то дружба з депутатом міськради Онофрійчуком чи бажання допомогти лікарням зіграло ключову роль у виборі підприємця.

6 квітня та сама лікарня №1 закупила ще 14 ліжок Біомед «FB-11B» по 22 150 грн у ФОП Притула Світлана Володимирівна. Водночас, на сайті компанії «Біомед» таке ліжко коштує лише 13 500 грн. За ці ліжка лікарня переплатила 121 100 грн. і знову придбала товар у вінницького ФОПа.

Вінницька міська клінічна лікарня №3 наприкінці минулого року провела закупівлю «Ліжок медичних функціональних». За результатами аукціону лікарня придбала три ліжка Eleganza 1 по 86 тис. грн за кожне. В реальності без корупції таке ж ліжко можна знайти в продажу за майже 24 тис грн, що втричі дешевше, ніж закупила вінницька лікарня № 3.

То чому вінницькі лікарні надають перевагу вінницьким ФОПам, які «наживаються» на своїх же, і чому це не контролює ні місцева влада, ні відповідні органи. Як чому? Бо існує чарівне слово "пандемія", яке відкриває фантастичні заробітки тим, у кого немає часу на карантин, поки триває сезон дерибану! Цього разу — медичного!

12145 перегляд