Пошук
  • Вінниця Корупційна

Як команда Моргунова вивела 40 мільйонів гривень з муніципального будівництва

Є у Вінницької міської ради хороша традиція – під виглядом «все для вінничан» заробляти собі, своїм рідним та друзям по декілька мільйонів. Головне – розповісти про щирі ініціативи у всіх ЗМІ, зробити багато фото та запостити їх на сторінках у соціальних мережах. Так вже більше 10 років роблять чиновники завдяки програмі «Муніципальне житло».
Завдяки цій програмі пільгові категорії населення можуть отримати знижки на житло. Переселенці, ветерани АТО, вчителі та медики, люди з інвалідністю мають сплатити 30% від вартості житла, на інші 70% - надається пільговий кредит. Проте, з будівництвом вінницького муніципального житла не все просто. 20% квартир міська рада віддала приватній компанії за послуги управління. Крім цього, в СБУ підозрюють, що під час будівництва, 40 мільйонів гривень вивели через фірми-прокладки.

Половину суми перевели на підприємство, яке належить громадянину Росії, а інші компанії, на рахунки яких переказували кошти – зареєстровані на підставних осіб, що мешкають на окупованих територіях України. Власник однієї з цих фірм взагалі фігурує у кримінальному провадженні щодо дерибану коштів під час будівництва захисної стіни на кордоні з Росією.

У рамках програми «Муніципальне житло», з 2014 року, у Вінниці будували багатоквартирні будинки на вулиці Чехова та Запорожця. Угоду заключили між Департаментом капітального будівництва ВМР та Державним підприємством Міністерства оборони України «Вінницьке інженерно-будівельне управління». Відповідно до угоди, 20% від суми на будивництво, мали нарахувати управителям коштів – приватній компанії.

Як з’ясували журналісти 24 каналу у 2017 році через підприємства МКП «Вінницький фонд муніципальних інвестицій», який був творений ще за мерської каденції Володимира Гройсмана, переводили шестизначні суми на структури не державні і не комунальні.

На той період програмою «Муніципальне житло» курував екс-заcтупник Моргунова та голова ОДА Владислав Скальський.

Однак у 2018 році Військова прокуратура Центрального регіону відкрила кримінальне провадження. Тоді підозрювали, що під час будівництва, мільйони гривень із бюджету незаконно вивели на рахунки фірм-прокладок. Розслідуванням справи зайнялися слідчі СБУ у Вінницькій області.


У схемах брали участь шість фірм, з якими підприємство-генеральний підрядник ТОВ «Вінницьке будівельно-інженерне управління» уклало угоди на 40 мільйонів гривень.

Для легалізації виведених фінансових ресурсів, 20, 277 мільйонів гривень мали перерахувати на рахунок компанії «Тандем буд груп».


Згідно з даними сайту «YouControl», до середини 2016 року ця фірма належала Дану Валерію Юрійовичу. Його прізвище та по батькові збігаються з ініціалами депутата міської ради від «Вінницької Європейської стратегії» Дана Олександра Юрійовича. Ймовірно, екс-співвласник компанії, близький родич депутата. Вже у 2016 році компанія «Тандем Буд груп» отримала нового власника – росіянина Олександра Барвиненка.

Крім цього, 13 мільйонів мали нарахувати компанії «Кубера Дхана» . Ця фірма фігурує ще в одному кримінальному провадженні за 2017 рік. Тоді правоохоронці встановили, що в грудні 2015 невідомі особи створили ТОВ «Кубера Дхана» та зареєстрували компанію на підставну особу, за адресою місцезнаходження товариства: м. Вінниця, вул. 600-річчя, 50. Вже в грудні 2016-го року підприємство придбали переєструвавши його на підставних осіб – засновники (громадян Туркменістану та Узбекистану) з метою прикриття незаконної діяльності, пов’язаної з вчиненням фіктивних фінансово-господарських операцій, конвертацією безготівкових коштів у готівку, тощо. Про це йдеться в Ухвалі Вінницького міського суду від 30 березня 2017 року. Підприємство ТОВ «Тандем Буд груп» теж спершу було зареєстроване у Вінниці, на вул. 600-річчя, 50. Це може свідчити про те, що ці підприємства пов’язані між собою.

Третя фірма зі списку – ТОВ «Реал-Гранд Буд». З компанією заключили угоду на більше чотирьох мільйонів гривень. Назва фірми фігурує у кількох кримінальних провадженнях. Усі справи пов’язані із незаконним виведенням коштів у різних містах: Житомирі, Києві, Одесі та Вінниці. Згідно з даними «YouСontrol» , назва цієї компанії фігурує більш, ніж у сотні судових ухвал. З 2010 по 2016 рік компанія тричі змінювали назву. Власник компанії – Павло Шкруднєв зареєстрований на окупованій території ОРДЛО. Він також є власником четвертої компанії зі списку - ТОВ «Альфа-Аверон». Ця фірма мала виконати роботи вартістю на понад на мільйон гривень. Павла Шкрудєва пов’язують ще з однією фіктивною фірмою, через яку виводили кошти на будівництво, яке в народі називають «Стіна Яценюка».

Інша компанія - ТОВ «Готліб ЛТД», зареєстрована на Рустамова Руслана Натиговича. Руслан Рустамов також зареєстрований на окупованій території – у Донецьку. Фірма Рустамова фігурує у кримінальному провадженні, яке розслідує НАБУ. За даними «Youcontrol», за останні три роки компанія Рустамова фігурувала у 155 кримінальних справах.

СБУ у Вінницькій області зібрало усі потрібні докази, однак Військова прокуратура Центрального регіону передала справу вінницькій поліції, а там всі справи, які стосуються міської ради ретельно приховуються Педосом. Оскільки термін досудового розслідування закінчується уже у червні цього року, ймовірно, у поліції справу не доведуть до логічного завершення, як і сотні інших справ щодо нахабного розкрадання коштів із міського бюджету.

11111 перегляд