Пошук
  • Вінниця Корупційна

Вінницькі депутати не проголосували за відмову від надбавок і премій керівництву облради

Вінницька обласна рада оновилась, але традиція надбавок та премій для керівництва залишилась. Говорити за нестачу коштів на подолання пандемії просто, коли їх не забирають з твого гаманця.

Під час другої чергової сесії Вінницької облради депутати проголосували за оплату праці голови облради та його заступників. Хоча прозвучала пропозиція щодо відмови від надбавок та премій на період пандемії. Проте вона не набрала достатньої кількості голосів. Відмовитись від надбавок запропонував депутат від «Слуги народу» Євгеній Шаповалов:


– На період пандемії та здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби пропоную відмовитись від будь-яких доплат до посадового окладу. А вивільнену суму коштів, що складе близько 2,3 мільйонів гривень, направити на боротьбу із наслідками пандемії. Крім того, рішення про преміювання голів та заступників приймати щоквартально в залежності від наявних результатів роботи, — сказав депутат.

Голоси «за» віддали лише 15 депутатів. Натомість за надбавки за особливий характер роботи та інтенсивність праці у розмірі 90% посадового окладу з урахуванням доплати за ранг, премії та інші доплати проголосували 45 депутатів. Голова облради Вячеслав Соколовий та заступники Володимир Кістіон, Ігор Івасюк, Анатолій Ткач та Дмитро Чаленко не голосували через конфлікт інтересів.

Голова облради Вячеслав Соколовий сказав, що підтримку громадянам надавати будуть і окрім ковіду, є набагато більші потреби.


Напередодні сесії депутат Євгеній Шаповалов розрахував приблизну суму зарплат голови та заступників та зобразив це у табличці. Таким чином чиста зарплата голови облради в місяць могла бути 21 296 гривень, але з надбавками та преміями ця сума сягає 50 336 гривень. Це ж стосується і першого заступника голови ради та ще трьох заступників. Їхні посадові оклади з преміями та надбавками також майже вдвічі більші, ніж без. З надбавками та преміями утримання п’яти штатних одиниць обходиться у 3 108 877 гривень, а без — 828 148 гривень. Різниця більше, ніж у два мільйона гривень. Цікаво, що ці чиновники ще нічого не зробили для області, але вже отримають премії.

44 перегляд