Пошук
  • Вінниця Корупційна

Вінниця "обвалилася" в рейтингу відкритості влади в 2020 році

Коли «кишенькові ЗМІ» Вінницької міської ради постійно говорять про відкритість на прозорість у Вінниці, міжнародна антикорупційна організація Transparency International фіксує стрімке падіння цих показників у місті.

З топ-5 найбільш прозорих міст в Україні у 2019 році, цьогоріч Вінниця опинилася на 21-му місці у рейтингу. І якщо минулого року чи не всі ЗМІ міста, які тим чи іншим чином «харчуються» з рук Моргунова і команди, писали, які чиновники молодці, то сьогодні більшість мовчить.


Проміжні результати рейтингу опублікував товариш вінницького мера – очільник Дніпра Борис Філатов. Йому дійсно є чим пишатися – Дніпро опинилося на другому місці. Даний рейтинг показує, наскільки міська влада розкриває інформацію про свою діяльність громадянам та надає їм інструменти для впливу та участі. Схоже, вінницька влада надає такі права тільки на словах.


Про яку відкритість та прозорість може йти мова, коли у Вінниці:


— громадяни не можуть потрапити на сесію міськради (доступ закритий всім, хто може озвучити критичну думку щодо роботи мерії),

— петиції вінничан ніхто не бере до уваги (відсутні процедура виступу авторів підписаних петицій на сесії. міськради),

— на сесії міськради закритий доступ незалежним журналістам та місцевим активістам,


Вся інформація у "господарників Моргунова" проходить серйозний фільтр, тому ви не побачите на сесії міської ради нікого, хто може написати щось інше, крім похвальних од міському меру.

Про яку прозорість можна говорити, коли приватна газета-фантом "Вінницька газета" тиражем всього 2000 примірників публікує інформацію про діяльність міської ради за гроші вінницького бюджету. Але чи існує це видання взагалі, важко зрозуміти: у вільному продажі видання немає, сайт "Вінницької газети не оновлюється, а на фейсбук-спільноті лише реклама АТБ.


Чи хизуватиметься Сергій Моргунов черговим рейтингом, який показує реалії роботи чиновників? Чи знову скаже, що проти нього ведеться брудна кампанія? Нити про брудні ігри міському меру набагато легше, ніж зрозуміти, що найбільшу брудну гру у Вінниці давно організувало саме його оточення.

5180 перегляд