Пошук
  • Вінниця Корупційна

Чому вінницькі школи та садочки переплатили за фільтрування води у 2,5 разиНа початку року в школах та садочках Вінниці замінювали фільтри для води. Заміну водоочисної системи здійснювала ФОП Бортнік Людмила Володимирівна. Її послуги по заміні фільтрів коштували 2,37 мільйона гривень. Цікаво, що конкурс чи торги не проводилися.

Як повідомляє видання Deputaty.in.ua, Людмила Бортнік є сестрою депутата Вінницької міської ради Володимира Онофрійчука. І саме він просував встановлення фільтрів за рахунок бюджетних грошей.

Заміна одного фільтра обійшлася міському бюджету в 1000 доларів. У той же час в таких містах, як Кривий Ріг, Київ та Бровари це коштувало у 2,5 рази менше.

Чому так трапилося?

Два роки тому, фірма, яка встановлювала фільтраційне обладнання у вінницьких школах та садочках, теж була пов’язана з депутатом Онофрійчуком.

У 2018 році фільтри поставляв ФОП Бурківський Ярослав Юрійович. У 2019 році він та Онофрійчук займалися розробкою проекту на конкурс бюджетних ініціатив. Зокрема, Бурківський пропонував облаштувати майданчик для пляжного футболу та волейболу на Тяжилові — в окрузі Онофрійчука.
Цікаво, що перші фільтри на Тяжилові встановили якраз за рахунок бюджету громадських ініціатив.

До цього помічниця депутата Онофрійчука, а тепер нова депутатка Вінницької міської ради Лілія Дишкант виграла проєкт «В Тяжилівських садочках чиста питна вода та здорові діти». Тоді журналісти писали, що студентів змушували голосувати за ці проекти.


Після встановлення фільтрів їх заміною почала займатися сестра депутата Людмила Бортнік. Так у січні цього року підприємці уклали 84 угод з вінницькими школами та садочками.

Сума однієї угоди склала — 28 755 грн. За ці кошти мали замінити старі фільтри на нові 7-ми та 9-ти ступенів.

Інформації про те, що саме було виконано під час робіт, у відкритому доступі немає. Угоду між ФОПом та комунальними закладами також не оприлюднювали.

Яку суму заплатили інші міста?

Проте можна переглянути таку ж угоду у Кривому Розі. У криворізькому інтернаті заміна фільтрів води коштувала у 2,8 разів дешевше від тої вартості, яку заплатили у Вінниці. Інтернат заплатив за послуги 10260 грн.


Ще один приклад — Бровари. Тут за фільтри заплатили ще менше. В одній зі шкіл заміна фільтрівобійшлася всього в 9 150 грн.

А у київських школах та садочках заміна фільтраційних установок обійшлася в 12 266 грн. Це також значно дешевше, ніж послуги ФОПа Людмили Бортнік.


Як проекти родичів Онофрійчука пов’язані з його округом?

ФОП Людмила Бортнік відкрила лише три місяці назад. Її авторству належить кілька ініціатив, які мали бути реалізовані на Тяжилові. Наприклад, проект ремонту скверу, створення зони відпочинку біля тяжилівського озера.

При чому, жінка позиціонувала себе як медсестра.


Людмила Бортнік також заснувала ГО «Діяти». Керує організацією родич пані Людмили Владислав Лапінський.З привітань у Фейсбуці, можна зрозуміти, що Лапінський є братом Бортнік.
Владислав Лапінський також подавав проєкт на бюджет громадських ініціатив. Своєю контактною особою він чомусь вказав помічницю депутата Онофрійчука Лілію Дишкант.

Проекти, якось пов’язані з Онофрійчуком, завжди отримували фінансування. З 2016 по 2019 рік було реалізовано 9 його проектів за кошти платників податків.


Крім сестри депутата, його проекти «рекламували» його мама та її колишня працівниця. Марія Онофрійчук має ФОП з КВЕДом на надання рекламних послуг і вже вигравала тендери на суму майже 780 тис. грн. у КП «Міський лікувально-діагностичний центр».

Ще один тендер виграла ФОП Грабчук Галина Сергіївна. Раніше жінка була директоркою компанії «Альфа ВІС». Зараз компанія перебуває у власності матері Онофрійчука. А керує нею колишня помічниця депутата Лілія Дишкант.


76 перегляд