Пошук
  • Вінниця Корупційна

Підвали не мешканцям, а бізнесменам

Від продажу земельних ділянок та комунальних приміщень зі знижками для своїх Вінницька міська рада перейшла на продаж підвалів і вбудованих приміщень.Завтра, 22 травня, на сесії міськради мають розглянути 73 питання. Серед них, депутатам пропонують ухвалити рішення про приватизацію підвалів багатоповерхівок. Всього у переліку 29 об’єктів. Журналісти видання «20 хвилин» звернулися за поясненням до директора департаменту комунального майна Ігоря Шутака, адже за законом №417підвали є спільною сумісною власністю мешканців (співвласників) багатоповерхівки.— Це комунальне майно. Тобто, ці приміщення не належать жителям багатоповерхівок, бо право власності закріплене у держреєстрі речових прав на нерухоме майно за територіальною громадою міста Вінниця, — відповів Ігор Шутак.

Тобто, пан Шутяк натякає, що в будь-який момент ваш підвал, стане власністю чергового родича або зручного бізнесмена. Цікаво і те, що рішення він аргументує тим, що приміщення пустують, а нові власники зроблять ремонт, відкриють бізнес і створять нові робочі міста, а кошти з продажу підуть у бюджет розвитку і будуть витрачені на розбудову інфраструктури. Але як вінничани зможуть це проконтролювати чиновник не уточнює. І чи отримають ті люди, які подарують свій підвал, хоч якісь конкретні покращення у своєму дворі? Можливо новий сквер, лавки чи хоча в мінімальний ремонт? Швидше за все отримають чиновники, які куплять собі нове авто або зроблять чергову реконструкцію на якій відмиють мільйони. Все одно гроші не людям.

Відкритими залишаються ще два питання: «Чи погоджуються люди з тим, що залишаться без підвалу?» і «Як будуть обирати нових власників і чи є певні критерії?». Згадуємо випадок, коли в приміщенні, яке зараз виставлене на продаж на Янгеля,50, феміністки хотіли відкрити соціальну міні-пекарню. Проте, тоді мешканці обурилися і не дозволили їм це зробити. Тобто, їхня думка була врахована.В той час, коли міськрада тільки збирається приймати рішення, підвали ще з листопада минулого року продають на Національній Електронній біржі. Наприклад, в колишньому гуртожитку по вулиці Хмельницьке шоссе, 112А, продають підвал площею 250 квадратних метрів.

Не соромляться продавати приміщення в будівлях, які є пам’ятками архітектури місцевого значення та знаходяться в центрі. Чи готовий Сергій Моргунов чи хоча б хтось із чиновників прийти у кожен двір і запитати мешканців про те, що робити з їхніми підвалами? Здається, що відповідь очевидна.

5363 перегляд