Пошук
  • Вінниця Корупційна

Чому працівників вінницького планетарію змушують звільнятись

Карантин вніс корективи у роботу багатьох підприємств. Не виключенням став вінницький планетарій, який знаходиться у розпорядженні комунального підприємства «Вінницязеленбуд», – всіх працівників змушують писати заяви на звільнення та ставати на біржу праці. Вони ж бояться, що не повернуться на свої робочі місця, а приміщення почнуть використовувати для інших цілей.

Про ситуацію, яка склалась в планетарії, написали журналісти видання «20 хвилин». Марія Левченко, головний вінницький астроном, яка пропрацювала в планетарії 63 роки, із зарплатнею у половину мінімальної ставки, каже журналісту «20 хвилин», що працювала б тут і за чверть зарплати, лишень би планетарій не закривали.

Всього в планетарії працює п’ять осіб і всі на мінімальній зарплатні. Тобто місячне отримання штату обходиться менше, ніж в 1000 доларів. І це в той час, коли міська рада роками «допомагає» вигідним бізнесменам та депутатам з орендою землі та комунальних приміщень або просто продовжує утримувати колектив підприємства, яке нічого не робить. А працівникам, що готові працювати за мінімальну зарплату або знову піти у відпустку за власний рахунок, тільки б знати, що зможуть повернутись на улюблену роботу, не можуть знайти кошти на утримання. Хоча комунальне підприємство, на балансі якого знаходить планетарій, від початку року вже витратило більше 15 мільйонів гривень на різного роду закупівлі.

Працівники планетарію з березня по серпень вже були у відпустці за власний рахунок. Згодом вийшли, попрацювали трохи і їх попередили, що найближчим часом можуть звільнити через те, що немає чим платити зарплату. — Ми шоковані такими новинами. Адже наш планетарій на сьогодні єдиний, який працює у західному регіоні. Крім вінничан до нас на екскурсію приїздять Тернопіль, Хмельницький, Рівне, Львів, Житомир, Черкаси, Чернівці, Івано-Франківськ, Одеса, — говорять працівники. Керівництво такі зміни пояснює збитковістю і тим, що під час карантину на зірки ніхто не ходить дивитись. Ігор Любовський, директор «Вінницязеленбуду», на балансі якого знаходиться планетарій повідомив, що працівників звільнять, а після закінчення карантину знову повернуть. — Нам сказали, що ставайте на біржу, і можливо в березні знову відкриємося і будемо працювати, — говорить лектор Ганна Таранушко. — Ми і так отримуємо мінімальну зарплатню, тому запропонували керівництву написати заяву за власний рахунок на будь-який термін, лише б по завершенню карантину за нами місця залишилися, і ми знову приступили до роботи. Нам відмовили, пропонували писати лише заяву на звільнення.  Працівники планетарію категорично відмовляються писати заяви на звільнення. Кажуть, що вже давно місцеві ділки мріють переробити планетарій у ресторан, хоча  поруч занедбаний «Імперіал» стоїть. Бояться, якщо звільняться — обсерваторію дійсно переформатують. Вони навіть пропонували керівництву вихід із ситуації — зробити квитки дорожчими. Адже зараз вони коштують лише 20 гривень, а на вихідні навіть під час карантину багато людей.

Чи почують працівників, які готові за мінімум працювати на улюбленій роботі, чиновники з міської ради чи скажуть «нема грошей» — покаже час. Але наразі це питання, схоже, хвилює лише самих працівників.

263 перегляд