Пошук
  • Вінниця Корупційна

Промзона та житлові будинки біля кладовища: що міська рада зробить на Сабарові

Три роки тому кладовище на Сабарові стало уособлення байдужості міської ради до думки містян. Саме там чиновники показали, що якщо люди не хочуть підкорюватись просто, то доведеться використати силу. Місцеві мешканці досі можуть пам’ятати ті сутички.

Як повідомляє видання Deputaty.in.ua, у 2015 році територія Вінниці суттєво зросла, адже до міста приєдналися навколишні села, що дозволило збільшити територію на 4500 гектарів. Завдяки приєднанню до Вінниці Бохоницької сільської ради місто отримало 425,03 гектара. Лише поле між мікрорайонами Сабарів та Академічний займає 247,04 гектара. Саме тут знаходяться очисні споруди та кладовище.


Ця ділянка у 2017 році стала місцем масових сутичок. Мешканці мікрорайону виходили на протести та виступали проти будівництва, за що неодноразово отримували від так званих тітушок. Окрім цього, містяни прходили під стіни міської ради та виступали проти будівництва кладовища, як бачимо — безрезультатно. Кладовище за понад 80 мільйонів там таки з’явилось.

Наразі у влади свої плани стосовно території навколо кладовища. Тепер там планують роздавати землю під житлову забудову, а також — хочуть створити промислову зону. Хоча раніше чиновники обіцяли облаштувати там автодром, а на початку будівництва поруч були лише дачні ділянки. Та за 5 років міська рада активно продавала землі під садибну забудову.


Згідно із планом зонування, згадана ділянка є рекреаційною зоною Р-4, а щоб будівництво визнали законним, ділянка має бути іншою зоною – Ж-1, тобто зоною садибної забудови. Відповідно, у Вінниці оголосили громадські слухання для так званого узаконення роздачі земель. Слухання щодо змін до детального плану території відбулися 15 жовтня.
Та є ще одне але… Згідно затвердженого у 2013 році генплану, на цій території повинен був розміститися автодром. Тому через те, що на території вже розташували різні об’єкти – кладовище, очисні споруди, її можуть перепрофілювати у промислову. Йдеться про 30 гектарів землі, на яких можуть розмістити невеликі підприємства. Тако на цій території можуть провести об’їзне шосе, яке проходитиме через майбутній міст через Південний Буг і на Луку-Мелешківську

Проте люди, які були на громадських слуханнях, не надто цікавилися цими питаннями, адже ще у 2010 році у Бохоницькій сільській їм пообіцяли видати земельні ділянки на цій території. Те ж саме у 2015 обіцяла Вінницька міськрада, але цього так і не сталось. Не дивно, що на громадських слуханнях виник конфлікт, адже людям 10 років обіцяють землю. Конфлікт намагався вирішити заступник Вінницького міського голови Сергій Матусяк: «Ми з вами вже збирались не один раз. Я вам казав, що відповідно до існуючої містобудівної документації ми вам тут не можемо виділити землю, тому що це буде протизаконно. Тому спочатку треба змінити детальний план території, який передбачатиме на цьому полі надавати землі в індивідуальне використання і вже тоді ви зможете отримати обіцяну вам землю», - сказав Сергій Матусяк

Після виступу заступника люди почали запитувати, коли вони можуть писати заяви на отримання землі писати. У відповідь мешканці почули те, що заяви писатимуться на другий день після затвердження детального плану територій, який ще повинен пройти відповідні експертизи.

Зрештою, «за» зміни до детального плану проголосували всі присутні на слуханнях мешканці, тобто – 20 осіб. Тепер залишається спостерігати за цією ситуацією. Сподіваємось, що міська рада перестане годувати людей обіцянками та використовувати у власних схемах, а вони нарешті отримають обіцяну землю.34 перегляд