Пошук
  • Вінниця Корупційна

Як мешканцям мікрорайону «Поділля» пообіцяли садочок і … не побудували

На сайті Вінницької міської ради можна побачити не тільки «як все добре у місті» і як Сергій Анатолійович все контролює під прицілами камер ЗМІ, які фінансує з міського бюджету, але й звернення вінничан, у яких не все так красиво, як розповідають журналісти.Те, що мікрорайон «Поділля» забудовується шаленими темпами по суті одним забудовником — ні для кого не секрет. Саме тут найдорожча для бюджету міста школа, саме тут постійні затори, найбільше новобудов, молодих родин і найбільше можливостей для чиновників з міської ради мати додатковий дохід і обманути вінничан. Як? Читайте далі. На сайті міської ради знаходимо звернення від вінничан, які мешкають в мікрорайоні «Поділля». У 2017 році, коли вони купували житло у концерні «Поділля», їм пообіцяли, що буде збудований ще один садочок. Як підтвердження — показували генеральний план забудови мікрорайону. Згідно плану, новий садочок мав розміщуватись за будинком Бортняка, 14.«Пройшло 3 роки, і тепер виясняється, що ніякого садочка вже не буде, на місці де мав бути садочок планують побудувати багатоповерхівку. Вибачте, але тих два садочки, які зараз є в районні Поділля катастрофічно не вистачає. Садочок №3 малесенький всього лиш на 100 дітей, повноцінний великий садочок по суті садочок №7. Питання, чому забудова району Поділля не відбувалася згідно генерального плану? Чому міська влада дозволила забудовнику не виконавати свої забов'язання перед своїми клієнтами, а нині мешканцями району Поділля. Куди водити дітей? Садочки переповненні, і явно не розраховані на таку кількість мешканців, яка проживає в районі Поділля. Скільки ще часу в нашій країні буде відбуватися свавілля, коли місцева влада не захищає інтересів своїх мешканців, які голосують за неї на виборах» — йдеться у зверненні. Звернення було подано 7 листопада, а вже 26 листопада з’являється рішення виконкому Про визначення VII об’єкту будівництва Програми «Муніципальне житло Вінницької міської об’єднаної територіальної громади» — «Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими нежитловими приміщеннями у м. Вінниця, вул. Анатолія Бортняка, б/н». А контроль за виконанням рішення покладено на заступника міського голови, а за сумісництвом колишнього заступника генерального директора концерну «Поділля» — Андрія Очеретного.


Ситуація з дитячими садочками на «Поділлі» взагалі незрозуміла. Адже на початку року відбулись слухання, де обговорювались зміни до зонування міста. Як йдеться у матеріалі журналістів «Вінницької агенції журналістських розслідувань», у мікрорайоні «Поділля» передбачена побудова чотирьох дитячих садочків. Наразі існує лише два. Третій садочок на 80 місць планували побудувати між багатоповерхівками на вулиці Зодчих, 36 та Зодчих, 40. Ця земельна ділянка має площу майже 60 соток. На ній раніше планували облаштувати футбольне поле. Але за запланованими у зонінгу змінами на цій ділянці, окрім дитячого садочку, по обидві сторони збирались збудувати два 10-поверхових житлових будинки. Це викликало обурення серед місцевих мешканців, які були присутні на слуханнях. Після довгої дискусії цю зміну з розгляду зняли, що питання буде винесено на окремі громадські слухання у мікрорайоні.


Тому тепер невідомо чи планують взагалі будувати дитячі садочки в мікрорайоні, який щороку розширяється. Враховуючи наявні черги у дитячих садочках, кількість новобудов та переїзд людей з ближніх сіл та районів до Вінниці, можна очікувати хороший бізнес на приватних дитячих садочках, який для вінницької мерії не є чимось новим.

43 перегляд