Пошук
  • Вінниця Корупційна

Таємниця оренди приміщення по вул. Хмельницькому шосе, 4

Жителі будинку багато років ведуть боротьбу з віп-орендарем, про якого не прийнято говорити у вінницьких ЗМІ


26 липня 2019 року на вулиці Пушкіна о 01.30 ночі інспектором поліції був затриманий водій автомобіля марки “Opel Tigra”, що керував транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння. Цим п’яним водієм за кермом виявився головний редактор інтернет-видання “Вежа” Андрій Качор. За неофіційною інформацією, журналіст відпочивав в барі “Бюро” по вулиці Оводова, 62а. 21 серпня 2019 року суддею Вінницького міського суду водій оштрафований на 10 200 гривень та позбавлений права керувати транспортними засобами терміном на 1 рік. При винесенні постанови суд врахував щире каяття звинуваченого. Інформація про це не була висвітлена в жодному вінницькому ЗМІ та була прихована від громадськості самим журналістом. Кулуарами Вінницького міського суду пройшло непублічне прохання співробітникам “забути про цей інцидент та його фігуранта”. 31 серпня 2019 року журналіст звернувся до поліції за заявою про побиття його групою невідомих осіб близько другої години ночі біля бару “Бюро” на вулиці Оводова, 62а. Згідно інформації самого головного редактора видання “Вежа”, він перебував у барі “Бюро” як представник преси, виконуючи свої професійні обов’язки по висвітленню результатів барного чемпіонату по алкогольному пінг-понгу. Це різновид алкогольної розваги, де заохоченням переможцю гри є пиво. Збереглося фото, на якому зображено процес виконання журналістської діяльності журналісткою “Вежі” Юлією Плахтій. В руках вона тримає бокал з пивом. Поряд з нею безпосередньо головний редактор. Новину про побиття журналіста написали всі вінницькі, а також чимало всеукраїнських ЗМІ. Пізніше інформацію про групу осіб було змінено на одну особу. Підозрюваний в побитті самостійно прийшов у поліцію з відповідною заявою та повідомленням, що конфлікт стався на фоні алкогольного сп’яніння учасників. При цьому, інформація про проходження Андрієм Качором тесту на вміст алкоголю знову прихована. В кулуарах Вінницького міського суду нам непублічно повідомили, що за головним редактором “Вежі” стоїть серйозна людина, на прохання якої інформацію про проблеми з алкоголем талановитого журналіста знову “треба забути”. Ми всебічно підтримуємо розслідування цього конфлікту, але виступаємо за справедливість у висвітленні інформації.
Цією серйозною людиною виявився фактичний власник інтернет-видань “Вежа” та “MyVin” непублічний вінницький бізнесмен Сергій Паф’янов.


Сергій Паф’янов та його дружина Вікторія орендували в 2016 році два нежитлові приміщення площею 97,72 кв.м та 88,88 кв.м за ціною 8000 грн та 7278 грн на місяць відповідно. Виконавчий комітет Вінницької міської ради рішенням №1463 від 16.06.2016 дозволив переобладнати нежитлові приміщення під житлові. Документ підписано міським головою Сергієм Моргуновим. Тобто зміни в архітектурний план приміщення узаконені Вінницькою міською радою.Переведення нежитлових приміщень в житлові стало причиною конфлікту між орендарем та жителями будинку. Скандал розгорівся ще і через те, що орендар не захотів вчасно та на загальних зборах з жителями будинку зарання повідомити їх про плани реконструкції. Ще за однією з версій, приміщення хотіли орендувати для ведення громадської діяльності представники ветеранських організації воїнів АТО. Епіцентр конфлікту прийшовся на перекриття дороги та штурм приміщення по вулиці Хмельницьке Шосе, 4 патріотично налаштованими силами, що, на їхню ж думку, захищали інтереси жителів будинку. Представники орендаря у відповідь на штурм викликали поліцію. Термін оренди по договорам ДЖГ-105 та ДЖГ-106 від 02.06.2016 року закінчився 5 травня 2019 року. Одним з юристів, що представляв орендаря та відкрито вийшов на контакт з місцевими жителями від імени орендаря приміщення, був Максим Пашковський. Цей факт дозволив підняти скандал 2016 року на нову висоту актуальності. В повідомленнях спільноти “Вінниця Корупційна” читачі просили докладніше перевірити та обов’язково написати про причетність вже народного депутата України Максима Пашковського до цього “рейдерського захоплення” приміщення. В ряді повідомлень читачі писали про чутки, ніби Пашковський заробив від 2 до 10 мільйонів гривень на цій справі, а Сергій Паф’янов передав йому частку в бізнес-проекті за допомогу в захисті.
За інформацією офіційних джерел, в жодній з компаній, що належать або контролюються Сергію Паф’янову, народний депутат України Максим Пашковський частки не отримував. На сьогоднішній момент в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Міністерства юстиції України існує лише запис від 24 липня 2019 року, за яким повідомляється, що ФОП Пашковський Максим Ігорович припинив свою діяльність. Якщо у вас є будь-яка альтернативна інформація щодо частки Пашковського у бізнес-проектах Сергія Паф’янова або отримання ним неправомірної вигоди в результаті цієї справи, будемо раді її отримати та опублікувати. Враховуючи, що головний редактор інтернет-видання “Вежа” Андрій Качор на своїй сторінці в Фейсбук називає представників партії “Слуга народу” “зелебобіками”, фактичний власник ЗМІ Сергій Паф’янов не є прихильником партії “Слуга народу”. Відповідно, або народний депутат України Максим Пашковський є таємним агентом вінницького бізнесмена у Верховній Раді України або ж шляхи Паф’янова та Пашковського розійшлися ще до виборів. В будь-якому випадку, на прикладі історії по вулиці Хмельницьке шосе, 4 стає зрозумілим, чому Вінницькій міській раді треба вести діалог з вінничанами, а не тихцем приймати рішення, що призводять до таких багаторічних конфліктів.

10406 перегляд