Пошук
  • Вінниця Корупційна

8,2 млн гривень — жінці шефа "Вінниця облводоканалу"

Хто компенсує вінницькій громаді 8 200 000 гривень, “подарованих” місцевими політиками приватній компанії ТОВ “ЖЕО”?


Колишнє приміщення дитячої поліклініки в центрі Вінниці відремонтовано за кошти місцевого бюджету та роками здавалося жінці начальника “Вінницяоблводоканалу” по ціні 26 копійок за квадратний метр. Хто і чому обкрадає вінничан, здаючи 980 квадратних метрів нерухомості за заниженими цінами?!


Вінницькі журналісти з’ясували, що історичний особняк за адресою Оводова,1 ще в 2012 році захищений Законодавством України від приватизації, як історична пам’ятка. Тому місцеві політики навіть формально не могли та не можуть приватизувати це приміщення, в якому до ремонту та передачі ТОВ “ЖЕО” знаходилася та функціонувала дитяча поліклініка.
Відремонтоване за гроші вінницьких платників податків приміщення дитячої поліклініки та ряд додаткових приміщень (загальна площа комплексу будівель складає 1471,2 квадратних метри) комунальної власності передана приватній компанії ТОВ “Житлово-Експлуатаційне Об’єднання” в оренду в 2015 році за ціною 26 копійок. При цьому в договорі із Вінницькою міською радою від 17 грудня 2015 року також вказано, що ТОВ “ЖЕО” може здавати отримані приміщення в суборенду.


Тобто взявши у Вінницької міської ради комунальне приміщення в оренду за 26 копійок, приватне підприємство ТОВ “ЖЕО” може здавати це ж приміщення за ринковою ціною в 200 гривень за квадратних метр та отримувати додатково десятки тисяч гривень прибутку, який недоотримує комунальне господарство міста! Фактично, Вінницька міська рада дозволила відкрито заробляти на майні вінничан приватній структурі ТОВ “ЖЕО”!


Співвласницею ТОВ “ЖЕО” є жінка начальника КП “Вінницяоблводоканал” Олександра Чернятинського Валентина Чернятинська.


Середня вартість комерційної оренди в центрі Вінниці складає 180-200 гривень за квадратний метр. Тобто, справедлива ціна оренди для ТОВ “ЖЕО” навіть центрального корпусу особняка на Оводова,1 площею 980 кв.м мала б скласти не менше 170 000 гривень на місяць! Через халатність або корупційну складову Вінницька міська рада за період із 2015 року “подарувала” ТОВ “ЖЕО” за рахунок вінничан...близько 8 200 000 гривень! Додаткові матеріали для ознайомлення:

1. Журналістське розслідування "Власно": http://vlasno.info/politika/vlada/mistseva/item/10217

2. Журналістське розслідування "Вінницька агенція журналістських розслідувань": https://vajr.info/.../hto-zabudovuye-tsentr-mista-ta.../

3. Рішення Вінницької міської ради про подовження оренди з ТОВ "ЖЕО" до кінця 2019 року: https://www.vmr.gov.ua/.../%E2%84%962457%2026-09-2019.pdf

16473 перегляд