Пошук
  • Вінниця Корупційна

3,78 млн гривень — хорошим людям

Навіщо Вінницька міська рада переплатила, як мінімум, 3,78 млн гривень за технічну сіль, коли навіть в Києві не стали цього робити? Взимку взуття вінничан буде роз’їдати сіль, куплена за значно завищеною від ринкової ціною.


Вчасно розчищати взимку сніг для комунальних служб Вінниці — не завжди зручно, тому для допомоги комунальникам Департамент комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради щорічно закуповує тисячі тонн технічної солі. Такий метод боротьби зі снігом доволі токсичний — сіль роз’їдає взуття, проникає з талою водою в землю, забруднюючи грунт та знищуючи рослинність.


Хоча технічна сіль — не дуже екологічний спосіб чистити тротуари, але дешевий.
Наприклад, КП “ШЕУ Голосіївського району міста Києва” Київської міської державної адміністрації замовило сіль за ціною 1281 гривні за тонну. А от Гайсинська міська рада Вінницької області купила таку ж сіль за ціною в 1276 гривень за тонну. Але найдивовижніше, що комунальне підприємство Вінницької міської ради “Вінницяміськтеплоенерго” ще в березні купило для своїх потреб 600 тонн точно такої технічної солі за ціною — увага — 624 гривні за тонну. але судячи з договору з продавцем, покупець оплачував доставку окремо.


По якій же ціні купує технічну сіль Департамент комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради?


2 100 гривень за тонну.


Як можна зрозуміти результати такого тендеру? Чому київське та гайсинське комунальні підприємства можуть купити сіль за 1281 та 1276 гривні за тонну, а Департамент комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради купує 4 625 тонн такої ж самої технічної солі за 2 100 гривень за тонну?


Журналісти видання “Наші гроші” з’ясували, що вінницький тендер виграла компанія “Мегаукрбуд”. Засновником і директором «Мегаукрбуду» є Таїсія Ковальчук, яка також володіє та керує ТОВ «Будторгєліт». Обидві фірми мають статутний капітал 1 тис грн. Із 2018 року переможець виграв три тендери Департаменту щодо солі на 23,93 млн грн.


Нині єдиним конкурентом “Мегаукрбуду” було вінницьке ТОВ «Торгбудпром» директора Андрія Клімченка, який також заснував ТОВ «Укрмігальянс» і ГО «Розвиток по-європейськи» з Іриною Українець і Леонідом Ковальчуком. Останній із Назаром Когутницьким та Юрієм Сисоєвим володіє ТОВ «Віндорбуд», яке зареєстроване в одному будинку 119А по вул. Пирогова із «Будторгєлітом» Таїсії Ковальчук – власниці переможця «Мегаукрбуд».


Тобто, щоб домовитися про завищені ціни на тендері керівникам “псевдо-конкурентів” ТОВ “Мегаукрбуд” та ТОВ “Торгбудпром” навіть можна було не виходити з будівлі, де розташовані їх офіси. Додаткові матеріали для ознайомлення: 1. Тендерна закупка КП “ШЕУ Голосіївського району міста Києва” КМДА: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-07-29-000408-a


2. Тендерна закупка Гайсинської міської ради: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-06-25-001446-c 3. Тендерна закупка КП Вінницької міської ради "Вінницяміськтеплоенерго": https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-02-08-002413-b

4. Тендерна закупка Департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-07-15-000447-b


5. Розслідування журналістів "Наші гроші": http://nashigroshi.org/2019/11/11/u-votchyni-hroysmana-prokladky-rozihraly-10-mil-yoniv-merii-na-sil-po-zavyshcheniy-vdvichi-tsini/

14997 перегляд