Пошук
  • Вінниця Корупційна

Мерія дозволила будівництво торгово-офісного центру з порушеннями

Чиновники Вінницької мерії, зловживаючи службовим становищем, надали ряд документів, за якими розпочалося будівництво нового торгово-офісного центру неподалік Західного автовокзалу. Проте, за інформацією прокуратури, будівельники зводять об’єкт без відповідних на це дозволів та декларації про початок будівництва.Враховуючи, що серед власників компаній вже відомі у Вінниці забудовники, то не дивно, що міська рада йде їм назустріч.

Як повідомляє видання 20 хвилин, неподалік Західного автовокзалу, на Хмельницькому шосе, 114-В, будують новий торгово-офісний центр. Він називається The Mall. Згідно інформації опублікованої на офіційному сайті , у ньому будуть місця для офісів, гіпермаркетів, бутіків та фудкортів. Загальна площа центру — 11800 квадратних метрів. Торговельна площа становитиме 5 500 квадратних метрів, а офісна — 4700 кв.м.


Будівництвом вже займається товариство «БМУ-6», серед об’єктів якого є декілька житлових комплексів — «Premier Tower», «Сімейний комфорт», «Green Villa». Власниками підприємства є Поліщук Сергій Олександрович та Барцьось Валерій Васильович. Останній, ймовірно, брат колишнього депутата-мільйонера Вінницької ОДА Барцьося Володимира Васильовича, який працював у нього раніше помічником.


Про те, хто є власниками центру, інформації на сайті The Mall немає. Згідно інформації на сайті ВМР містобудівні обмеження на проектування цього центру отримало приватне підприємство «Салтекс». При тому у дозволі вказано, що будівля повинна мати два поверхи і 6587 квадратних метрів площі забудови.


Власниками підприємства наразі є Михайлишен Віталій Михайлович, який керує декількома ОСББ в Хмельницькому та компанія Юнар Холдінг ЛТД з Кіпру. Кінцевим бенефеціаром є Олександр Оржеховський. Він володіє кількома підприємствами на території нашої області, серед яких є товариство «Холдингова компанія Вінниця». Саме воно є замовником будівництва ЖК «Premier Tower», яке будують на місці ресторану Кельце біля проспекту Космонавтів.


До 2019 року з ПП «Салтекс» були пов’язані Топольчук Ігор Васильович та Сеідова Фахрія Рафіг Кизи. Останній наразі належить 99,1% ПП «Феріде Плаза» , а Ігор Васильович працює директором даного підприємства. У 2012 році чиновники з ВМР вже мали проблеми через «Феріде плаза», коли змінили адресу підприємства для уникнення виплати кредитів. То чи не прикриватимуть чиновники і зараз солідних інвесторів? Здається, що все йде до того.

Навколо The Mall вже тривають суди. Прокурор з обласної прокуратури Максим Куцяк звернувся до міського суду, щоб накласти арешт на ділянки, де зараз будують торгово-офісний центр. Причина – досудове розслідування, яке проводить поліція.


Наразі триває розслідування, кваліфіковане за частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України (Зловживання владою або службовим становищем). Міський суд наклав арешт на ділянки, щоб запобігти прихованню фактів, знищенню майна тощо.


Але вже за чотири дні апеляційний суд скасував ухвалу міського суду. Судді стали на бік ПП «Салтекс», аргументуючи це тим, що поліція веде розслідування стосовно зловживання, яке здійснили посадові особи Вінницької міської ради. А територія на Хмельницькому шосе, 114-В не є власністю підозрюваних. За версією апеляційного суду, будівництво без дозвільних документів не є кримінальним правопорушенням. Отже, арешт ділянок, яке раніше наклали за ухвалою міського суду, скасували.

Тепер ухвала апеляційного суду оскарженню не підлягає.

10605 перегляд