Пошук
  • Вінниця Корупційна

Вінницька міська рада потрапляє в черговий корупційний скандал

Позбувшись протекції у вищих ешелонах влади, Вінницька міська рада все частіше стає героєм корупційних скандалів. При чому, корупція у нашому місті існувала завжди, але голосу поодиноких активістів не чути за масовими публікаціями лояльних до місцевої влади вінницьких ЗМІ про величні перемоги Сергія Моргунова та його команди. Немає жодних сумнівів у тому, що будівництво або реконструкція капітальних споруд у Вінниці — це благо для вінничан та гостей міста. Є великі сумніви, що корупція, закладена в схему такого будівництва або реконструкції — таке саме благо! Тому важко зрозуміти жителів міста, які захищають корупцію, бо думають, що без корупції ніяких ремонтів, будівництва та реконструкцій не відбувалося б раніше і не відбудеться в майбутньому.


11 квітня 2018 року Департамент капітального будівництва Вінницької міської ради оприлюднив оголошення про пошуки підрядника на реконструкцію головного входу Центрального парку із загальною сумою замовлення 17 400 000 гривень. Тендер виграло ТОВ “Олеріт” — відоме в місті підприємство, що виграє майже всі тендери, в яких заявляється. Всього за час співробітництва, за даними сервісу “Прозоро”, ТОВ “Олеріт” заключив з Департаментом капітального будівництва контрактів на суму 133 180 339 гривень.


Влітку вінничани стали свідком дивних речей. Укладену біля входу в Центральний парк тротуарну плитку почали знімати та копати котловани. Дивно, бо навіщо було витрачати кошти на укладання тротуарної плитки, щоб через декілька днів її зняти.

Причина виявилася простою — Департамент капітального будівництва Вінницької міської ради відкрив ще одну заявку на додаткові роботи по цьому ж об’єкту загальною сумою 5 304 566 гривень. Але на цей раз замість публічної тендерної закупівлі Департамент використав переговорну процедуру. Тобто, домовився з ТОВ “Олеріт” без проведення конкурсу. Підозрілим є те, що в системі не опубліковано кошторис та зобов’язання сторін щодо фінансування. Виходить, що керівництво Департаменту капітального будівництва таємно погодило фінансування мільйонів гривень платників податків без конкурсу і без публічного кошторису, який хоч б давав уявлення, на що витрачаються мільйони. Журналісти інтернет-видання “20 хвилин” отримали відповідь на свій запит, де просили Департамент капітального будівництва надати перелік робіт по додатковій угоді на 5 304 566 гривень. Отже, за ці гроші вінничани отримали:

131 тисяча 862 гривні — демонтажні роботи

2 мільйони 167 тисяч 766 гривень — загальнобудівельні роботи

426 тисячі 82 гривні — озеленення

1 мільйон 491 тисяча 501 гривня — малі архітектурні форми

8 тисяч 220 гривень — блискавкозахист

218 тисяч 653 гривні — водопровід та каналізація

860 тисяч 482 гривні — фонтан


Що б могли отримати вінничани на ці гроші, ми покажемо в наступних матеріалах. Але є відчуття, що на місці малих архітектурних форм та фонтану, що сумарно коштували вінницьким платникам податків більше 2,5 мільйонів гривень можна було побудувати два житлових будинки по 150 квадратних метрів кожен або купити один готовий в Агрономічному. Хоча, можливо, хтось так і зробив!


Тим часом, Державна аудиторська служба України своїми наказами розпочала моніторинг закупівель, пов’язаних із реконструкцією входу в Центральний парк, а також зобов’язала Департамент капітального будівництва Вінницької міської ради надати пояснення щодо порушень, виявлених в процесі перевірки. Відповідь Департаменту капітального будівництва Вінницької міської ради на момент підготовки цього матеріалу не надана. Додаткові  матеріали для ознайомлення: 1. Журналістське розслідування видання "20 хвилин": https://vn.20minut.ua/Podii/remont-arki-tsentralnogo-parku-zyasuvali-na-scho-vitratyat-sche-53-mil-10918963.html 2. Тендер на реконструкцію головного входу до Центрального парку на 17,4 млн грн: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-04-11-001113-c 3. Інформація про заключення договору на додаткові роботи: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-08-02-000215-c

13751 перегляд