Пошук
  • Вінниця Корупційна

Що з тобою, "Вінницяоблводоканал"?

Начальник “Вінницяоблводоканалу” отримує премію, жінка начальника “Вінницяоблводоканалу” отримує комунальні приміщення, вінничани оплачують мільйони гривень боргів “Вінницяоблводоканалу”.

Поки вінничани вірять рейтингам та новинам лояльних до влади ЗМІ, виконком Вінницької міської ради своїм рішенням №25 від 10.01.2013 вирішив укласти договір із приватною компанією ТОВ “ЖЕО” “Про передачу в господарське відання житлові будинки та прибудинкові території”. Тодішній мер Вінниці Володимир Гройсман доручив проконтролювати виконання цього рішення своєму першому заступнику Володимиру Кістіону. Вінничани взагалі щось чули про це рішення? Хто розумів тоді чи розуміє зараз наслідки такого рішення? Житлові будинки та прибудинкові території одним рішенням передаються у господарське відання приватної компанії. Чому саме цій компанії? Чим завдячують її власники такій довірі депутатів Вінницької міської ради? Ситуація настільки кричуща, що довго приховувати таку схему не вдається, тому прокурор м. Вінниці направляє у Вінницьку міську раду подання, де вказує на порушення в діях депутатів та просить ці порушення усунути. Виконком Вінницької міської ради рішенням №1329 від 05.06.2014 вносить ряд змін в своє попереднє рішення, хоча суттєво нічого не змінюється — ТОВ “ЖЕО” визнається виконавцем послуг з утримання житлових будинків та прибудинкових територій. Спробуємо розібратися. ТОВ “Житлово-Експлуатаційне Об’єднання” (ЄДРПОУ 38512116) зареєстроване за адресою Вінниця, вул. Оводова, 1. Ми вже писали, що комплекс комунальних приміщень за цією адресою площею 1 471,2 кв.м ТОВ “ЖЕО” знімає в оренду у Вінницької міської ради за 26 копійок на місяць. Цікаво, що у 2018 році було створено ТОВ “ЖЕО-1”, яке фактично дублює ТОВ “ЖЕО” в назві та складі акціонерів, і є конкурентом-партнером ТОВ “ЖЕО” на ринку послуг з утримання житлових будинків та прибудинкової території. 30% компанії ТОВ “ЖЕО” належить Коваль Ірині Йосипівні. Стільки ж їй належить в приватній компанії ТОВ “ЖЕО-1”.


27% ТОВ “ЖЕО” належить Браславському Сергію Юрійовичу, екс-начальник міського комунального підприємства “ЖЕК №15”. Йому ж належить 27% ТОВ “ЖЕО-1”. 12% володіє Чернюк Василь Миколайович. Колишній заступник начальника міського комунального підприємства “ЖЕК №15”, потім міського комунального підприємства “Управляюча компанія “Київська”. Така ж частка у Василя Миколайовича у ТОВ “ЖЕО-1”.

31% ТОВ “ЖЕО” належить Чернятинській Валентині Сергіївні. Це дружина начальника “Вінницяоблводоканалу” Олександра Чернятинського. Частки в ТОВ “ЖЕО-1” у Валентини Сергіївни уже немає, натомість 30% ТОВ “ЖЕО-1” володіє Ладанюк Валентина Анатоліївна — колишній головний бухгалтер міського комунального підприємства “ЖЕК №7” та довірена особа співласника ТОВ “Мікс Лайт” Чобану Валерія Юрійовича.


ТОВ “Мікс Лайт” за останні декілька років отримало контрактів тільки від Департаменту міського господарства Вінницької міської ради більше 65 000 000 грн, а всього сума державних замовлень сягнула 127 000 000 грн. До середини 2018 року співвласником ТОВ “Мікс Лайт” був…син першого заступника мера Вінниці і екс-віце-прем’єр-міністра України Володимира Кістіона — Дмитро Кістіон. Дмитро Кістіон зараз займає посаду...першого заступника начальника КП “Вінницяоблводоканал”.


Можливо, після переводу Володимира Гройсмана та його заступника Володимира Кістіона, “подарунки” Вінницької міської ради для ТОВ “ЖЕО” закінчилися? Ні.


Виконком Вінницької міської ради роздає тисячі квадратних метрів комунального майна в оренду ТОВ “ЖЕО” за копійки. Ситуація з приміщенням колишньої дитячої поліклініки на Оводова, 1 — далеко не єдиний випадок. За договором оренди №ДЖГ-30 від 28.09.2017 виконком Вінницької міської ради передає ТОВ “ЖЕО” 410 кв.м. по вулиці Магістратська, 31.

При цьому незрозумілим є той факт, навіщо депутатам Вінницької міської ради надавати в оренду “за копійки” комунально нерухомість компаніям-мільйонерам: і ТОВ “ЖЕО”, і ТОВ “ЖЕО-1” — надприбуткові підприємства, що контролюють один з найбільших ринків послуг міста. Натомість Вінниця та її жителі опинилися заручниками незрозумілих боргів комунального підприємства “Вінницяоблканал”, за які місто може залишитися без централізованого водопостачання прямо перед зимовим сезоном. Пропозиція депутатів Вінницької міської ради — оплатити борги “Вінницяобленерго” бюджетними коштами вінницьких платників податків, що частково уже зроблено. Але чому за “мутні” схеми керівництва “Вінницяоблводоканалу” мають платити вінничани? Поки що на це питання не має відповіді ні НАБУ, ні прокуратура, ні СБУ. Скоріш за все, про такі виплати з кишень вінничан не знають самі вінничани.


А поки вінничани мовчать, начальника “Вінницяоблводоканалу” нагороджують почесними грамотами та премією у майже 18 000 гривень. Борги — боргами, а рейтинг підтримувати потрібно за будь-яких обставин.

12938 перегляд