Пошук
  • Вінниця Корупційна

Кому вінничани платять за гаражі

«Гаражна тема» турбує вінничан вже не перший рік. Ми всі неодноразово бачили в дворах старі гаражі які, можливо, вже й не використовуються за призначенням, але займають місце. Проте, їхні власники щороку сплачують немаленькі суми за утримання. Хоча ніхто там не прибирає, бо місцеві комунальники перекидають відповідальність один на одного, а більшість коштів отримує одне комунальне підприємство.

МКП «Архітектурно-будівельний сервіс» збирає з вінничан плату за користування власними гаражами, які самовільно розміщені на комунальній землі. Як йдеться у розслідуванні журналістів Вінницької агенції журналістських розслідувань , містян щорічно змушують продовжувати термін дії договору з підприємством, яке не надає послуг, не володіє землею чи гаражами. Відмовляти не можна, бо гараж знесуть. На прохання користувачів передати землю під гаражами у власність чи оренду – Вінницька міська рада відмовляє. Відповідальність за належний стан території навколо гаражів підприємство перекладає на ЖЕКи. Хоча вінничани стверджують, що роботу ЖЕКів непомітно і їм доводиться все це робити самим.

Юристи називають схему, де створюється спеціальне комунальне підприємство, яке бере кошти за самовільно встановлені на комунальній землі гаражі, корупційною. Адже такі гаражі мають бути знесені або узаконені, що не дозволяє зробити Вінницька міська рада. Саме вона має розпоряджатися цими земельними ділянками, а не окреме підприємство, яке заробляє на гаражах вінничан, але в той же час не надає відповідного догляду. Тобто вінничани просто платять гроші підприємству, якому вигідно заробляти на пустому місці.

У типовому договорі прописано, якщо його укладають вперше, то до фонду «Соціально-економічного розвитку міста» потрібно сплатити 10 тисяч гривень за гаражі, що встановлені після 2007 року. За гаражі, що встановили раніше – 2500 гривень. При продовженні терміну дії договору, а це змушують робити щорічно, до бюджету щоразу вноситься 700 гривень. Щодо сум, які користувач має сплачувати МКП «АБС» у типовому договорі стоїть прочерк. На сторінці у Фейсбук МКП «АБС» , вказано, що оплата без пільг за 2019 рік становила 1623,60 грн. Відповідно, за гараж загалом вінничани сплачують 2323 гривень.

За 2019 рік всього було укладено 4359 договорів. За Договорами про порядок використання встановлених тимчасових конструкцій для господарських потреб (гаражів) у 2019 році на рахунок МКП «Архітектурно-будівельний сервіс» надійшло коштів в сумі 6 127,5 тис.грн. та до міського бюджету - 2 845,5 тис.грн.

За період з 01.01.2019 року по 31.12.2019 року МКП «Архітектурно- будівельний сервіс» нараховано до сплати податків до бюджетів всіх рівнів: - податок з доходів фізичних осіб - 667,3 тис.грн.; - єдиний соціальний внесок - 744,9 тис.грн.; - військовий збір - 55,6 тис.грн.; - частина чистого прибутку до міського бюджету - 16,2 тис.грн.; - податок на прибуток - 35,5 тис.грн.

Всього 1 519 550 гривень. При цьому чистий прибуток підприємства 161 900 тисяч гривень. Куди йде майже 5 мільйонів гривень невідомо? Навряд чи на зарплати працівникам.


Поки одних вінничан турбує питання чому потрібно платити невідомому підприємству за невідповідні послуги, іншій подають петиції про знесення гаражів та створення платних парковок. Схоже, що міській раді давно пора зайнятися тим, що Вінниця не стала містом хаотичних парковок.

5328 перегляд