Пошук
  • Вінниця Корупційна

Як міська рада отримує мільйони з ремонту ліфтів у Вінниці

У великих приватних будинках, в яких живе команда Сергія Моргунова, немає такої розкоші, як ліфти. Але тисячі вінничан щодня користуються цим «транспортним засобом». Про їхній стан у старих багатоповерхівках можна говорити вічно. Застрягнути в ліфті страшно, застрягнути у ліфті старої багатоповерхівки десь на ГПЗ – ще страшніше.
Чи турбуються чиновники з Вінницької міської ради про безпеку своїх громадян? Швидше за все, тільки за тих, хто може заплатити 30% за програмою співфінансування і ще й з переплатою. Про це свідчать декілька звернень вінничан до заступника міського голови Миколи Форманюка та директора департаменту житлового господарства Романа Фурмана

Цікавим є той факт, що ремонти ліфтів у кожному будинку та під’їзді оцінюють в різні суми. Якщо, наприклад, ремонт ліфта у третьому під’їзді на першому Київському провулку, 64 коштував 105 395 гривень (завдяки тендеру чиновники зекономили цілих 5 гривень) , то в другому вже на 10 тисяч більше . Але це дрібниці в порівнянні з ремонтом у третьому під’їзді по вулиці Пирогова 117-А , який обійдеться у 219 500 гривень. А в сусідньому під’їзді коштуватиме 178 800 грн. На різну кількість поверхів не спишемо, бо це один будинок.

Цікаво, що в інших містах кошти на ремонт виділяються з бюджету. Так, в Полтаві у 2019 році на ремонт виділили 30 млн. гривень .

У Львові на обслуговування ліфтів у 2019 році виділили значно менше – лише 7 мільйонів, але там суми за ремонт не перевищують 193 тисячі гривень. І ще раз повторимо – громадяни не платять за ремонт по програмі співфінансування.

У Вінниці ж ремонтом ліфтів переважно займається Міське комунальне підприємство «Вінницяліфт». На сайті Вінницької міської ради ви не знайдете нових звітів про діяльність або про структуру підприємства. Схоже, працівники настільки завзято зайняті ремонтом ліфтів, що забули про всі можливі звіти та про таку розхвалену прозорість. На сторінці можна знайти інформацію хіба про незмінного директора підприємства Узедеміра Анатолія Анатолійовича, який тривалий період працює у міській раді та «Вінницяліфті»

Участь у тендерах підприємство «Вінницяліфт» бере у форматі допорогових закупівель. Тобто, альтернативних конкурентів у Вінниці нема: або ремонтуєте у КП або сидите зі зламаним ліфтом. За неповних 4 роки діяльності на тендерах «Вінницяліфт» заробило більше 40 мільйонів гривень, половина суми – від департаменту житлового господарства Вінницької міської ради.

Кожен вінничанин сам може вирішити, як працює дане комунальне підприємство і чи раціонально отримує кошти з міського бюджету.

12238 перегляд