Пошук
  • Вінниця Корупційна

Примарна відкритість: за рік Вінницька міська рада підтримала лише дві петиції


Станом на кінець листопада 2020 року на сайті Вінницької міської ради було зареєстровано 197 петиції, 33 з яких набрали потрібну кількість голосів для того, щоб їх розглянули у міській раді. Проте, лише на дві з тридцяти трьох у ВМР дали позитивну відповідь — такі дані опублікувала Вінницька агенція журналістських розслідувань.Вчергове ми бачимо байдужість чиновників до прохань вінничан, які особливо не просять чогось космічного в електронних петиціях. Найбільше, напевно, — розібратись із оплатою проїзду та зняттям коштів із карток за нездійснені поїздки. Та змін жодних.ЦГК «Дій-Вінниця» перевірив результати минулорічної адвокації по внесенню змін у «Порядок розгляду електронних петицій адресованих Вінницькій міській раді» для підвищення ефективності використання електронних петицій. Ці зміни мали посприяти тому, що кількість проектів рішень міськвиконкому та міськради, ініційованих громадою в електронних петиціях, зросте. Та, на жаль, жодних змін не трапилось, адже чиновники не звітують про перегляд петиції перед громадою, ініціативи не виносяться на громадські обговорення, а «відкидаються» в кабінетах міськради. Не дивно, що минулого року депутати не підтримали розроблений вінницькими активістами та журналістами Проект рішення «Про внесення змін до Статуту територіальної громади міста Вінниці та Порядку розгляду електронних петицій, адресованих Вінницькій міській раді» на черговому засідання сесії.


Окрім того, що активісти пропонували збільшити тривалість збору підписів до 30 днів замість 14, вони пропонували зробити обов’язковим винесення питань, що містяться у підтриманих петиціях і належать до компетенції органів місцевого самоврядування на розгляд сесії або виконкому. Такий порядок працює у Краматорську та Запоріжжі.

На сесії депутати міської ради підтримали альтернативний проект рішення, де залишили лише одну зміну – пункт про звітування. Інформація про стан розгляду петицій щоквартально публікується на офіційному сайті Вінницької міської ради за цим посиланням. Але, це лише «суха» статистика.Вінничани навіть не знають які петиції були підтримані. Тому поки одні свято вірять у прозорість та зацікавленість і житті громадян міської влади, інші — працюють над тим, як відкритість зробити тільки на папері.

29 перегляд

Проект "Вінниця Корупційна" створений виключно як засіб ознайомлення вінничан із уже опублікованими місцевими чи всеукраїнськими ЗМІ матеріалами, що стосуються корупції у Вінниці.

©2019 Вінниця Корупційна. Сайт создан на Wix.com