Пошук
  • Вінниця Корупційна

Вишенське озеро — друзям

Вінницька міська рада настільки захопилася дерибаном Вишенського озера на користь оточення клану Ткачуків-Станіславенко, що роздала в приватну власність навіть умовну прибережну захисну смугу. Щоб створити твердість під ногами, новоспечені власники землі засипають в заплаву річки будівельне сміття.


Публічна кадастрова карта України — це відкритий для всіх бажаючих сервіс, що показує межі земельних ділянок всіх форм власності та їх цільове призначення. Нещодавно даний сервіс надав користувачам також можливість поставити фільтр “Умовна прибережна захисна смуга”. Згідно Земельного кодексу України, стаття 61, п. 2 частина “г” : У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється: г) будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів.


На фото до даного посту ви бачите скрін Вишенського озера та заплави річка Вишенька з сервісу Публічна кадастрова карта України з уже накладеним фільтром “Умовна прибережна захисна смуга”. Чи варто додатково пояснювати, що всі земельні ділянки, що розташовані на синьому полі, це землі умовної прибережної захисної зони? Гектари дорогої нерухомості передані Вінницькою міською радою у приватну власність оточенню відомої вінницької династії Ткачуків-Станіславенко, — повідомляють журналісти видання “Чесно”. За інформацією журналістів, як мінімум частина цих ділянок, була передана новим власникам безкоштовно.Земельні ділянки оформлювалися на помічників та партнерів відомої вінницької родини, що складається з депутата Вінницької міської ради чотирьох скликань Ігора Ткачука, його дружини депутата Вінницької обласної ради Людмили Станіславенко та брата — відомого вінницького політика Геннадія Ткачука, народного депутата Верховної ради України VIII скликання. В липні 2019 року стало відомо, що земельні ділянки в заплаві річки почали консолідуватися безпосередньо нащадками династії — трьома ділянками на Вишенському озері тепер володіє безпосередньо Віталій Ткачук, депутат Вінницької районної ради, син Ігора Ткачука та Людмили Станіславенко. Він же володіє ще трьома ділянками поряд — в заплаві річка Вишенька. Поряд знаходиться дві ділянки, що перебувають у власності двоюрідного брата Віталія — Сергія Ткачука, сина депутата Вінницької обласної ради Геннадія Ткачука.


Чи були в діях депутатів Вінницької міської ради корупційні мотиви при передачі умовної прибережної захисної смуги в приватну власність? Це б мали прояснити правоохоронні органі та суд зразу після повідомлення активістів про можливий злочин. Та не прояснили. Можливо, причина була у тому, що за матеріалами розслідування Анни Шубіної, частина земельних ділянок Вишенського озера дивним чином належить саме прокурорському та суддівському оточенню.


Додаткові матеріали для ознайомлення: 1. Публічна кадастрова карта України з фільтром "Умовна прибережна захисна зона": https://newmap.land.gov.ua/?cc=3160249.9974731915,6312648.758867971&z=16&l=water,kadastr&bl=ortho10k_all 2. Журналістське розслідування інтернет-ресурсу "Чесно": https://www.chesno.org/t/11/vinnycya.html


3. Журналістське розслідування інтернет-ресурсу "Громада Вінниччини": https://vn.hromady.com.ua/2019/07/15/vyshenske-ozero-dity-deputativ-tkachukiv-novi-vlasnyky-zaplavy/ https://vn.hromady.com.ua/2018/03/27/deryban-roku-yak-vyshenske-ozero-stalo-pryberezhnoyu-smugoyu/ 4. Матеріал Анни Шубіної про "прокурорсько-суддівський" слід: https://vn.hromady.com.ua/2016/10/06/deryban-zaplavy-vyshni-prokurorskyj/

13753 перегляд