Пошук
  • Вінниця Корупційна

У Вінниці будують житловий комплекс без дозвільних документів

Біля Вишенського озера, до якого останнім часом була прикута увага вінницьких активістів,а міська рада роздавала там земельні ділянки,розпочали чергове будівництво. Там планують побудувати дев'ять багатоквартирних будинків на 217 квартир та 90 паркомісць.Як зазначив представник забудовника, у цьому будинку продали вже понад 40% квартир. Попри це, у Вінницькій міськраді стверджують, що будинок зводять без дозвільних документів. 

Цікаво, що власниця частини земельних ділянок, на яких будується Джерельний, є директоркою ще кількох житлово-будівельних кооперативів з кримінальним шлейфом.

На сайтах ЛУН і  Dom.ria ЖК “Джерельний” активно рекламують.
Також з 18 травня на сайті продажу новобудов продаються одно- та двокімнатні квартири у ЖК “Джерельний”, однак житловий кооператив з такою назвою не зареєстрований. У Вінницькій міськраді також підтвердили, що жодних дозвільних документів за вказаними нами координатами будівництва не надавали, як і не давали жодних дозвільних документів ЖК Джерельному на вулиці Джерельній, що на Вишенському озері.Згідно з Генеральним планом Вінниці, земельні ділянки, на яких розпочалось будівництво, належать до типу забудов Ж-1. Зона  Ж-1 призначена для будівництва житлових будинків садибного типу і блокованих до 2-х поверхів. Однак ЖК “Джерельний” – це триповерхові будинки на два під'їзди. Через це будівництво не відповідає генеральному плану міста і може бути незаконним. 
За номером телефона, вказаним у рекламі журналістам видання Deputaty.in.ua, зазначили, що забудовник планує збудувати ще більше будинків, якщо вдасться докупити землі на Вишенському озері.

“На цьому етапі у котеджному містечку всього 9 будинків, але якщо прикуплять землю, то буде більше. Уже продано 40% квартир”, - зазначили телефоном. 

Згідно з кадастровою картою, на ділянці, на якій проходить будівництво знаходиться 17 земельних ділянок, з яких 16 мають середню площу 4 сотки та належать трьом людям: Харламовій Наталі Ігорівні, Горбатюку Дмитру Петровичу та Щербанюку Сергію Васильовичу.

За даними Youcontrol, Наталя Харламова пов'язана принаймні з п'ятьма Житлово-будівельними кооперативами: ЖБК “Будінвест”, ЖБК “50 річчя перемоги”, ОК ЖБК “Кварталбуд 13”, ОК “ЖБК Поділлябуд”, ОК “ЖБК Авеню”. Деякі з цих ЖБК уже фігурують у кримінальних провадженнях. Наприклад, ЖБК “Будінвест”, щодо якого відкрито кримінальне провадження ДБР. 

Ймовірно, будівництво не відповідає пожежним нормам, а потенційних інвесторів ввели в оману щодо наявності дозвільних документів, а кошти вивели через фірми-прокладки. Про це йдеться в судовій ухвалі від 07 лютого 2020 року.

ЖБК “Набережний квартал” та ЖБК “Новобудови 1-8”, керівником яких є Олександр Єрьоменко з Хмельницького також фігурують у судових ухвалах. З Єрьоменком пов’язують скандальні недобудови “Резиденція та Рів’єра. Ці будинки ще й досі не здали в експлуатацію, а судова тяганина - триває.На сайті новобудов вказано, що забудовник ЖК “Джерельний” будує ще один об’єкт у Вінниці - це торговий центр “Діамант”, який знаходиться навпроти міської податкової, у парку Дружби народів. Його будує фірма “Вінсервіс-транзит”.
За даними Youcontrol, власник ПП “Вінсервіс-транзит” – Первачук Михайло Костянтинович. Проте Вінницька міська рада судиться з Первачуком Михайлом Констянтиновичем за самовільно зайняті ділянки біля Урожаю.

Цілковитий тезко Первачука Михайла Костянтиновича є співзасновником ЖБК “Поділлябуд”, керівниця - Наталія Харламова, на яку оформлено частина земельних ділянок ЖК “Джерельного”.

Схоже, що у міській раді дотримуються позиції «нічого не чули, нічого не знаємо». Та чи годиться «головному господарнику міста» Сергію Моргунову дозволяти будувати у Вінниці всім, хто хоче і як хоче і чи не вийдуть через декілька місяців покупців квартир під міськраду – залишається питанням.

7371 перегляд