Пошук
  • Вінниця Корупційна

Як у Вінниці забудують набережну біля Південного Бугу

Поки в багатьох країнах намагаються зберегти території навколо водойм та зробити їх зонами відпочинку для містян, вінницька влада вирішила перетворити території біля Південного Бугу на великий офісний центр.
Як повідомляє видання Депутати.in.ua, ще 12 жовтня у хабі «Місто Змістів», погодили містобудівну документацію щодо Детального плану територій від Центрального мосту до пляжу «Спартак». За два проєкти проголосували 13 вінничан з 16 присутніх. Тобто 13 осіб вирішили долю людей, які наразі живуть на працюють на території, яку хочуть зачистити. Цікаво, чи були присутніми на даному громадському слуханні жителі будинків, які планують просто знести. Адже територія в межах проекту становить 9,52 га.


Згідно детального плану території, між пляжем «Спартак» та Староміським мостом планують знести приватні будинки і побудувати офіси, таунхауси, зони відпочинку, парковки тощо. Сервісний центр Renault залишиться. За ним планують збудувати ресторан та яхт-клуб. Всі будинки, які знаходяться між автосалоном Renault та пляжем «Спартак» планують знести і замість них побудувати п’ять таунхаусів. Відразу виникає питання два питання: перше — де житимуть власники будинків, які знаходяться біля набережної і друге — чи згодні власники приватних будинків перейти жити у таунхаси та на яких умовах? Невже у міської ради не знайшлось іншого місця для побудови офісів? Маючи доступ до річки, замість того, щоб покращити публічний простір згідно його першочергового призначення, вони вирішують його просто забудувати.


На самому пляжі «Спартак» планують розмістити спорткомплекс та готель. За словами чиновників, також планують облаштувати очисні споруди. Але чому тоді облаштувати очисні споруди можна лише в цій частині міста? Схоже, що влада намагається зробити тут елітну частину міста, де навіть вода буде чистіша. А решті містян залишиться просто пити таку ж брудну і смердючу воду.
Від Староміського мосту до «Авангарду» теж планують знести всі приватні будинки та замість них збудувати таунхауси. Не знесуть приватний будинок, який зараз будується та багатоповерхівку, побудовану на самому березі Бугу.


Незважаючи на те, що в оголошенні міської ради йде мова про укріплення берегів та проведення детальних екологічних досліджень, сумнівно, що щось може завадити чиновниками реалізувати велике захоплення берегу річки. Адже люди Моргунова за останні роки здобули чималий досвід у забудові Вишенського озера та Південного Бугу. Схоже, що єдина частина річки, де ми маємо більш-менш вільний доступ — це «дика» набережна від Київського до Центрального мосту.


Для людей, які ніколи особливо не гуляла цією місцевістю майбутньої забудови, журналісти видання Вінницяinfo зробили спеціальний фоторепортаж.658 перегляд