Пошук
  • Вінниця Корупційна

Що буде із Замковою горою у Вінниці та чому кошти на її збереження не закладуть у бюджет?

За декілька місяців до місцевих виборів у Вінниці сталась неприємна ситуація для команди Гройсмана-Моргунова. Мер, який всіляко намагався показувати, що його турбує історія міста, «не помітив», як в історичній пам’ятці нахабно починають будувати вже нову історичну пам’ятку присвячену байдужості місцевої влади.В передвиборчій гонці чиновники обіцяли розібратись з забудовником і не допустити знищення історичної пам’ятки майже в центрі міста. До того ж, декілька років тому були озвучені ідеї щодо побудови на Замковій Горі цілого історичного комплексу, який міг би стати візитівкою Вінниці. Та схоже, що всі ті розмови та візуалізації були лише для показу «які ми молодці», як і багато інших показових ініціатив у Вінниці. Як повідомляє видання «Депутати.in.ua, за знищення важливої історичної пам’ятки у Вінниці – Замкової Гори, відкрито виступали шість депутатів Вінницької міської ради. Із них лише один – Олександр Чернега, знову обрався депутатом та отримає мандат в новообраній міськраді, яка працюватиме упродовж 2020-2025 років.

Для того, аби зберегти від знищення та облаштування автомийки на території історичної пам’ятки й зупинити роботи ПП «Укрпромтех», вінницькі активісти розробили власний проект рішення, де пропонували створити історико-культурний парк «Замкова гора». Однак депутати, своїм проектом рішення фактично узаконили дії забудовника на території історичної пам’ятки, адже тепер зазначається, що підстав на те, аби закладати в бюджеті на 2021 рік кошти на збереження Замкової гори та створення там історико-культурного комплексу, немає.

Історики з Вінниці презентували проект розвитку Замкової гори ще два роки тому – у 2018. Під час обговорення цього проєкту між міським головою Сергієм Моргуновим та керівником департаменту архітектури Вінницької міської ради Яковом Маховським, виник своєрідний конфлікт.

Йдеться про розмову між чиновниками, яка відбулася 25 вересня 2020 року. Весь текст розмови зафіксований у Протоколі сесійного засідання від 25 вересня 2020 року: Моргунов С.: «Скажіть мені, будь ласка, в 2018 році була презентована концепція створення історико-культурного комплексу «Замкова гора». А яка, як кажуть, доля саме з юридичної точки зору створення такого комплексу?».

Маховський Я.: «Даний комплекс є концепцією і з юридичної точки виконання цих робіт можуть здійснювати департаменти міської ради, а не приватний забудовник».

Моргунов С.: «Ні, я не за приватних забудовників, я маю на увазі, на сьогоднішній день там проектна документація якась чи проектна пропозиція готувалися? Приймалися якісь відповідні рішення чи ні?».

Маховський Я. уточнив: «По Замковій горі?».

Моргунов С.: «Так».

Маховський Я.: «Тільки концепція».

Моргунов С.: «По історико-культурному цьому комплексу?».

Маховський Я.: «Затверджена концепція».

Моргунов С.: «Так. А далі який шлях?».

Маховський Я.: «Далі необхідно визначитися з департаментом, який буде виконувати роботи. Згідно з даною концепцією він має визначити кошти на ці роботи…».

Моргунов С.: «На роботи, чи на проектну документацію?».

Маховський Я: «На проектну документацію. Розробити проект, пройти експертизу і ті кошти, які будуть визначені проектно-кошторисною документацією, закласти їх в бюджет міської ради. Потім отримати кошти, провести тендер на виконання цих робіт і почати їх».

Моргунов С.: «Тобто, там якесь будівництво передбачається в рамках комплексу історико-культурного, так?».

Маховський Я.: «Згідно концепції, так».

Моргунов С.: «Тобто, Ви все рівно там будете проводити якісь роботи, щоб зберегти Замкову гору? Тому, на бюджет 2021 року Ви повинні передбачити кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації щодо створення історико-культурного комплексу «Замкова гора» і Ви закриєте всі ці дискусії».


Зрештою, на таке рішення Маховський тоді погодився, однак вже за місяць, у жовтні, у Вінницькій міській раді заявили, що кошти на збереження історичного місця – «Замкової гори» у бюджеті на наступний рік не закладатимуть, адже на це немає підстав. Зовсім не дивно, що обіцянками вінничан годують до виборів, а далі – земельний дерибан і тотальна забудова міста продовжується.

86 перегляд