Пошук
  • Вінниця Корупційна

Коли ЖК «Комфорт» введуть в експлуатацію та чи зможуть власники квартир отримати житло

Всі, хто хоча б час від часу проїздить через Київську, помічав довгобуд на місці колишнього Пивзаводу. Певний період будівництво стояло, та останнім часом знову відновилося.


Мова йде про ЖК «Комфорт» на Стрілецькій, 1, де досі не здали квартири в експлуатацію. Хоча почати мали ще три роки тому — у 2017 році, проте навіть зараз до будинків приєднали лише тимчасові комунікації. Усе тому, що забудовник заборгував 2,5 мільйона податків. Крім цього, потенційні власники квартир на території цього ЖК, і досі не бачили погоджений проект та технічні умови підключення до комунікацій. 

Як пише видання  Deputaty.in.ua наразі відомо, що компанія, яка зайнялася будівництвом, набрала чималу кількість кредитів від банків, потім збанкрутувала, а власником будівництва після цього став син власника компанії-банкрота. 

Люди, які придбали квартири, схвильовані, тому збираються разом неподалік недобудованих будинків, аби вирішити, що робити далі.  Власників квартир хвилює, коли ж вони зможуть зрештою заїхати у придбані квартири та чи вирішить забудовник проблему із підключенням ЖК до системи міських комунікацій.

Гліб Юшков власник компанії ТОВ «Градо Строй», яка є замовником будівництва запевняє, що роботи наразі тривають та просить не відволікати його запитаннями. «Будівництво йде, це все що можу сказати. Не відволікайте нас від роботи, якщо хочете як найшвидше заселитися у свої квартири», - заявив він. 

Крім цього, забудовники стверджують, що покупці квартир боргують їм гроші, і саме це гальмує процес закінчення будівництва. За їх словами, сума боргу сягає 17 мільйонів гривень. Забудовники попереджають, що якщо мешканці почнуть писати заяви до поліції, то будівництво заморозять на невизначений термін. 
Як пишуть журналісти, є власники квартир, які запевняють, що їм навіть погрожували розправою та перепродажом житла. Натомість забудовник такі випадки заперечує, адже стверджує, що погрожувати інвесторам нелогічно. 

Сам Юшков пояснив ситуацію із затримкою на будівництві тим, що у всьому винні люди, які не доплачують за свої ж квадратні метри.

«Ті власники квартир, які винні нам гроші, не віддають їх. І «Градо Строй» стає заручником цієї ситуації. Нашому генпідряднику для закінчення будівництва потрібні гроші. Люди не доплачують за свої квадратні метри, тому будинок будується повільно.  Люди мають перед нами великі заборгованості. Гроші «Градо Строй» позичає під відсотки у Києві. Люди не йдуть на компроміси і чомусь приплітають сюди Володимира Продивуса. Він взагалі не має відношення до цієї справи. Він лише допомагає АТОвцям. Ми робимо їм знижки, а фонд Володимира Продивуса повертає нам кошти за ці знижки», – прокоментував ситуацію Гліб Юшков для видання «20 хвилин».

Однак у інвесторів є угоди, відповідно до яких, платити за додаткові метри вони можуть лише після того, як будинок здадуть в експлуатацію. 

Один із власників житла в ЖК «Комфорт» Олександр зазначає, що на початку 2000-х, ці ж забудовники зводили будинок на Келецькій, 51а. Тоді з підведенням комунікацій до будинку теж були проблеми: житло здали в експлуатацію, мешканці заселилися, а всі комунальні послуги були відключені, тому у людей не було ні електроенергії, ні води. 

«Я боюсь, що тут буде аналогічна ситуація, як з тим будинком на Келецькій. Забудовник хоче наш будинок підключити до підстанції, яка обслуговує сусідній 16-ти поверховий будинок. Там проблеми з електрикою, а якщо ще підключити наш житловий комплекс на 400 квартир, то та підстанція вибухне. Вони хочуть створити ОСББ і всі проблеми з комунікаціями на нас повісити, а це мільйони гривень. Також у квартирах відсутня природна вентиляція, зовсім не передбачена пожежна безпека», – розповідає Олександр. 

Власниця однієї з квартир у новому будинку хвилюється, що його взагалі залишать недобудованим.

«Я не вірю, що ця людина добудує наш будинок. У мене таке відчуття, що зараз він дозбирає з людей гроші за додаткові квадратні метри і визнає себе банкрутом. Я не вірю в щасливий кінець, якщо ніхто нам не допоможе», – розповіла Марина у коментарі виданню «20 хвилин».

Загалом ця історія тягнеться ще із 2006 року. Тоді будівлі на території пивзаводу придбала фірма «Агропромсельбуд». Вже за рік міська рада дозволила цій компанії  зводити там багатоповерхівки. 

Тоді для початку робіт компанія взяла кредит на велику суму в банку «Хрещатик» і щоб отримати кредитні гроші, заставила одну зі своїх недобудов на Червоноармійській, 1. Наразі ж борг компанії «Агропромселбуд» становить  67 994 775,34 грн по кредиту та відсотків, 3% річних, інфляційних  - 10 075 895,31 грн. 

Загалом компанія заставила три об’єкти за такими адресами: 

- м. Вінниця, вул. Москаленка, буд. б/н.

- Вінницька обл., Гайсинський р-н, м. Гайсин, вул. Леніна, буд. 38а.

- м. Вінниця, вул. Червоноармійська, 1.

Однак пізніше, у 2016 році, фірма все-таки визнала себе банкротом. Тоді виявилося, що заставлені активи не належать компанії «Агропромселбуд». Тобто усіх потрібних документів, які б належали ПП «ВТФ «Агропромселбуд» у реєстрі просто немає.

Тобто банк «Хрещатик» просто не повернув свої гроші. Також гроші не отримала  Вінницька ОДПІ ГУ ДФС. Йдеться про податковий борг, який вже сягнув 12 547 093,38 грн, 11 876 013,11 грн штрафних санкцій та ПАТ «Банк Форум» 5 454 712,33 грн  заборгованості по сплаті кредитних коштів, відсотків.

Крім цього, ця ж компанія фігурує у кримінальному провадженні. За даними слідства, посадові особи ПП ВТФ «Агропромселбуд» та ПП «Полісся-Він» змовилися вносили у документи неправдиві факти та таким чином заволоділи чужим майном. Йдеться про технічне приміщення будинку на Москаленка, 69. 

Наразі ж власником будівництва ЖК «Комфорт» є фірма ТОВ «Градо Строй», яка перебуває у власності Гліба Юшкова. Цікаво, що у власності цієї компанії якось з’явилася будівля, яку свого часу заставляли для отримання кредиту за адресою Червоноармійська, 1. Наразі ж ця вулиця називається Стрілецька. 

Відзначимо, що нова компанія вже також засвітилася у кримінальних провадженнях та встигла зробити податкові борги. 

Як зазначили у податковій, ТОВ «Градострой» фігурує в провадженні за статтею «фіктивне підприємництво» та має чималий податковий борг 2,5 мільйони гривень.

Наразі можемо зробити висновки, що побоювання власників квартир у новому будинку і справді небезпідставні, адже репутація компанії-забудовника та її власника - не надто хороша. 

Під час зборів власники квартир вирішили не зупинятися та звернутися по допомогу та підтримку до міської ради. Власники житла хочуть знати, чи отримував забудовник документи на будівництво і чи все наразі відбувається законно. Та чи відреагують якось чиновники, які звикли закривати очі на питання вкладників у житло, невідомо.

3675 перегляд