Пошук
  • Вінниця Корупційна

Як директор комунального підприємства ВМР відмиває гроші на очистці Південого Бугу

Журналісти видання Deputaty.in.ua провели розслідування в ході якого стало відомо чому зарплата директора одного із не сильно прибуткових комунальних підприємств Вінниці в 14 разів перевищила річний  прибуток підвладного йому КП. Мова йде про керівника комунального підприємства ВМР «Комбінат комунальних підприємств» Аліка Зубріцького. Зубріцький також турбується, щоб гроші йшли в сім’ю і закуповує без тендерів у своєї доньки, а також не соромиться використовувати у своїх схемах фірми-прокладки.У 2019 році КП «Комбінат комунальних підприємств», яке займається ритуальними послугами, обслуговуванням міського кладовища та очисткою Південного Бугу, отримало всього 35 тисяч прибутку, а його керівник отримав 490 тисяч зарплати. З яких коштів Зубріцькому виплатили майже півмільйона за рік – незрозуміло. Чи не використала міська рада кошти вінничан, щоб забезпечити керівника, який вже 12 років вірний чиновникам з ВМР? Схоже, така вірність допомогла родині Зубріцького минулого року придбати будинок у Вінниці за півтора мільйона гривень.
Згідно біографії на сайті Вінницької міської ради , Алік Зубріцький працює керівником комунального підприємства з 2012 року. У міській раді з 2008 року. Як вказано у декларації , за минулий рік чиновник отримав 490 тисяч гривень заробітної плати, а також має 900 тисяч гривень на рахунку у банку. Тобто у комунального підприємства з прибутком всього у 35 293 гривні директор мільйонер. Також Зубріцький володіє двома будинками на 120 і 178 кв.м. Одним, спільно з донькою, яка ще у 2017 році була домогосподаркою.


Саме через доньку цього року прокуратура намагалась притягнути Зубріцького до адміністративної відповідальності через конфлікт інтересів. Прокуратура вважала, що комунальник діяв в умовах конфлікту інтересів, адже укладав угоди зі своєю донькою на закупівлю постільної білизни, рушників, церковних наборів, туфель, капців ікапелюхів без конкурсів. Всього за минулий рік Зубрицький закупив у доньки товарів на 130 тисяч гривень. Проте вінницький суд зазначив, що конфлікт інтересів там відсутній. Цікаво, що зарплата Зубріцького почала рости пропорційно роботам з очистки Південного Бугу. Адже, за 2018 рік він отримав заробітну плату у розмірі 353042 гривні , а у 2017 303481 гривню.

На початку лютого цього року Департамент комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради оголосив тендер на 5,4 мільйони гривень на очистку Південного Бугу біля острова Кемпа. Ще у чи не всі місцеві ЗМІ писали про те, що депутати виділили три мільйони гривень для придбання сучасного земснаряду, який мав би очистити Південний Буг . Закуплена техніка дісталася підприємству Зубріцького. Завдяки системі державних закупівель Прозоро, тоді вдалося зекономити більше мільйона гривень і роботи мали виконати за 4,2 мільйона гривень. Незважаючи на те, що техніку для очистки річки мало підприємство «Комбінат комунальних підприємств», чисткою займатися воно не збиралося, як і участю в тендерах, які оголошував Департамент міської ради. Отримавши перемогу в торгах, чистити Південний Буг вже купленим земснарядом зібралося підприємство «Подільський будівельний інжиніринг», бенефіціаром якого є колишній працівник ВМР Андрій Варварчук.
В чому продумана схема чиновників та комунальників? Тендер виграє фірма, яка потім замовляє роботи у комунального підприємства ВМР і чистить Буг закупленою міською радою технікою за гроші вінничан. Висновок простий – у цій схемі «Подільський будівельний інжиніринг» просто фірма-прокладка, яка допомагає не вимивати Буг від намулу, а відмивати гроші чиновниками. До квітня цього року комунальне підприємство, яким керує Алік Зубріцький, отримало «з річки» 200 тисяч гривень. Скільки з 4,2 мільйонів ще отримає комунальне підприємство та наскільки збільшиться зарплата його директора стане відомо за підсумками року. А поки вінничани, схоже, не відчувають користі від даного земснаряду та продуманої схеми.

5835 перегляд