Пошук
  • Вінниця Корупційна

Як директор комунального підприємства ВМР відмиває гроші на очистці Південого Бугу

Журналісти видання Deputaty.in.ua провели розслідування в ході якого стало відомо чому зарплата директора одного із не сильно прибуткових комунальних підприємств Вінниці в 14 разів перевищила річний  прибуток підвладного йому КП. Мова йде про керівника комунального підприємства ВМР «Комбінат комунальних підприємств» Аліка Зубріцького. Зубріцький також турбується, щоб гроші йшли в сім’ю і закуповує без тендерів у своєї доньки, а також не соромиться використовувати у своїх схемах фірми-прокладки.У 2019 році КП «Комбінат комунальних підприємств», яке займається ритуальними послугами, обслуговуванням міського кладовища та очисткою Південного Бугу, отримало всього 35 тисяч прибутку, а його керівник отримав 490 тисяч зарплати. З яких коштів Зубріцькому виплатили майже півмільйона за рік – незрозуміло. Чи не використала міська рада кошти вінничан, щоб забезпечити керівника, який вже 12 років вірний чиновникам з ВМР? Схоже, така вірність допомогла родині Зубріцького минулого року придбати будинок у Вінниці за півтора мільйона гривень.
Згідно біографії на сайті Вінницької міської ради , Алік Зубріцький працює керівником комунального підприємства з 2012 року. У міській раді з 2008 року. Як вказано у декларації , за минулий рік чиновник отримав 490 тисяч гривень заробітної плати, а також має 900 тисяч гривень на рахунку у банку. Тобто у комунального підприємства з прибутком всього у 35 293 гривні директор мільйонер. Також Зубріцький володіє двома будинками на 120 і 178 кв.м. Одним, спільно з донькою, яка ще у 2017 році була домогосподаркою.


Саме через доньку цього року прокуратура намагалась притягнути Зубріцького до адміністративної відповідальності через конфлікт інтересів. Прокуратура вважала, що комунальник діяв в умовах конфлікту інтересів, адже укладав угоди зі своєю донькою на закупівлю постільної білизни, рушників, церковних наборів, туфель, капців ікапелюхів без конкурсів. Всього за минулий рік Зубрицький закупив у доньки товарів на 130 тисяч гривень. Проте вінницький суд зазначив, що конфлікт інтересів там відсутній. Цікаво, що зарплата Зубріцького почала рости пропорційно роботам з очистки Південного Бугу. Адже, за 2018 рік він отримав заробітну плату у розмірі 353042 гривні , а у 2017 303481 гривню.

На початку лютого цього року Департамент комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради оголосив тендер на 5,4 мільйони гривень на очистку Південного Бугу біля острова Кемпа. Ще у чи не всі місцеві ЗМІ писали про те, що депутати виділили три мільйони гривень для придбання сучасного земснаряду, який мав би очистити Південний Буг . Закуплена техніка дісталася підприємству Зубріцького. Завдяки системі державних закупівель Прозоро, тоді вдалося зекономити більше мільйона гривень і роботи мали виконати за 4,2 мільйона гривень. Незважаючи на те, що техніку для очистки річки мало підприємство «Комбінат комунальних підприємств», чисткою займатися воно не збиралося, як і участю в тендерах, які оголошував Департамент міської ради. Отримавши перемогу в торгах, чистити Південний Буг вже купленим земснарядом зібралося підприємство «Подільський будівельний інжиніринг», бенефіціаром якого є колишній працівник ВМР Андрій Варварчук.
В чому продумана схема чиновників та комунальників? Тендер виграє фірма, яка потім замовляє роботи у комунального підприємства ВМР і чистить Буг закупленою міською радою технікою за гроші вінничан. Висновок простий – у цій схемі «Подільський будівельний інжиніринг» просто фірма-прокладка, яка допомагає не вимивати Буг від намулу, а відмивати гроші чиновниками. До квітня цього року комунальне підприємство, яким керує Алік Зубріцький, отримало «з річки» 200 тисяч гривень. Скільки з 4,2 мільйонів ще отримає комунальне підприємство та наскільки збільшиться зарплата його директора стане відомо за підсумками року. А поки вінничани, схоже, не відчувають користі від даного земснаряду та продуманої схеми.

5833 перегляд

Проект "Вінниця Корупційна" створений виключно як засіб ознайомлення вінничан із уже опублікованими місцевими чи всеукраїнськими ЗМІ матеріалами, що стосуються корупції у Вінниці.

©2019 Вінниця Корупційна. Сайт создан на Wix.com